İçişleri Bakanı Ala Erzurum'da

İçişleri Bakanı Ala Erzurumda
Bakan Ala: "Biz önce güçlü bir Türkiye'yi, masaya oturduğu zaman uluslararası meselelerde söz sahibi bir Türkiye'yi inşa etmek üzere yola çıkarız"

ERZURUM (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Biz önce güçlü bir Türkiye'yi, masaya oturduğu zaman uluslararası meselelerde söz sahibi bir Türkiye'yi inşa etmek üzere yola çıkarız" dedi.

Erzurum'un Tortum ilçesindeki temaslarının ardından Narman'a hareket eden Ala, Demirdağ Dinlenme Tesisleri'nde kalabalık grup tarafından karşılandı. Halkı selamlayan Bakan Ala'ya, burada cağ kebabı ikram edildi. 

Daha sonra ilçe merkezine gelen Ala, Cumhuriyet Caddesi'nde, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen ile kendisini karşılayanları selamlayarak, esnafı ziyaret etti.

Bu sırada, bir grup elinde "Adliye ve şubemizi geri istiyoruz" yazılı pankart açıp, slogan atarak Bakan Ala ile görüşmek istedi. Grubun sorunlarını dinleyen Ala, adliye konusunda gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

AK Parti ilçe başkanlığı önüne gelen Bakan Ala, seçim otobüsünden halka hitaben yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirterek, vatandaşın desteğinin her zaman güç verdiğini söyledi.

Vatandaş için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade eden Ala, "Çünkü biz dostuz, kardeşiz. Erzurum'a verilen önem ve ehemmiyet ortadadır. Erzurum'un da 11 yıldır böyle bir hükümete verdiği desteği ortadadır. Buradan bir bakanımız atandı. Öyle projeler ortaya koydu ki... Türkiye'deki sağlık sistemi en berbat sistemdi. Dünya Bankası'nın başkanı örnek gösteriyor başka ülkelere. Türkiye'de yapılmış olan hizmetleri, projeleri örnek gösteriyor. Üzerimde büyük bir yük var. Çünkü böyle bir bakan var ve daha çok çalışmam gerekiyor" diye konuştu.

En güzel hizmetleri getirmeye çalışacaklarını vurgulayan Ala, şunları kaydetti:

"Burada hiç tereddüt yok ama bir şey söyleyeyim, bizler bir araya geldiğimizde önce dünya meselelerinden başlarız. Sonra Türkiye meselelerinden geçeriz, onu tartışırız. Sonra da yerel meselelere geliriz. Yani biz 'buradaki meseleyi çözüp, sonra da Türkiye'nin meselesini çözeyim' diyen bir kültürün çocukları değiliz. Biz önce güçlü bir Türkiye'yi, masaya oturduğu zaman uluslararası meselelerde söz sahibi bir Türkiye'yi inşa etmek üzere yola çıkarız."

Ekonomik alanda geçmişte çok kriz geçirildiğini anımsatan Ala, "Şimdi dünya kriz geçiriyor, Allah'a şükür biz durumumuzu gittikçe iyileştiriyoruz. Sizlerin desteğiyle yapıyoruz. O bakımdan desteğiniz önemli" ifadelerini kullandı.

Meclis tecrübesiyle başarısı tescil edilmiş belediye başkan adayının olduğunu anlatan Ala, "Mehmet Sekmen Bey var. İnşallah o da yeni büyükşehir anlayışımızla yeni büyükşehir yasamızla öyle projeler ve performanslar ortaya koyacağız ki başka illere örnek olacak" şeklinde konuştu.

Sekmen de "Oyları AK Parti'de toplamanızı istiyorum. Çünkü hizmeti biz getireceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Ala, Narman Belediye Başkanı İşleyen'i makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com