İçişleri Bakanı Ala, Erzurum'da

İçişleri Bakanı Ala, Erzurumda
Bakan Ala:

ERZURUM (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Hiçbir siyasi görüşe, diğer bir siyasi görüşün baskı kurmasına izin vermeyiz. Bu kadar net söylüyorum" dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Ala, tarihi Müceldili Konağı'nda, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Ala, yerel seçimlerde ortaya çıkabilecek sorunlar için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Vatandaşın oyunu özgür ve hür bir iradeyle kullanması için gereken ortamın geçmişte olduğu gibi yine sağlanacağını belirten Ala, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın, sandıkta tercihlerini güvenlik içerisinde ve hiçbir baskıya maruz kalmadan, kendi arzu ettikleri kitleleri seçme iradesini ortaya koyabilmeleri bakımından, kesin ve net kararlar aldık. Demokrasi, en önemli kazanımızdır bizim. Bu nedenle demokrasinin en dokunulmaz alanı da sandıktır. Bu nedenle sandığa hiçbir müdahale edilmemeli. Türkiye, bu konuda zaten kayda değer bir geleneğe sahip. Bu konuda bölgesinde örnek olacak bir demokrasi geleneğine sahiptir. En güzel şekilde seçimleri yerine getireceğiz. Bunun için biz, her türlü güvenlik önlemimizi almış durumdayız. Biz, her ihtimale karşı bu tedbirleri yine gözden geçiriyoruz, alıyoruz."

Ala, ülkenin güven ve huzur içerisinde seçime girmesini arzu ettiğini, bunun da gerçekleşeceğine inandığını vurguladı.

Hiçbir siyasi partinin, başka bir siyasi partiye baskı kurmasına izin vermeyeceklerini dile getiren Ala, şu görüşleri paylaştı:

"Hiçbir siyasi görüşe, diğer bir siyasi görüşün baskı kurmasına izin vermeyiz. Bu kadar net söylüyorum. Bütün siyasi görüşlerin değerli olduğunu düşünüyor, özgür ve hür bir ortamda vatandaş ile buluşmasını arzu ediyoruz. Bunu sağlayacak tedbirleri alıyoruz. Şimdiye kadar da bunu sağladık ve bunu sağlayacağımıza inanıyorum. Biz herkesin, bu ilkeler çerçevesinde, bu hassasiyetle riayet ederek seçime gitmesini istiyoruz."

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com