İçişleri Bakanı Ala, Niğde'de:

İçişleri Bakanı Ala, Niğdede:
"Önceden bizim dediklerimiz, oy verenlerin istedikleri değil, orada bir avuç jakobenin, bir avuç statüko müttefiğinin dediği oluyordu. Şimdi her bir oyunuzun kıymetini bilen bir iktidar iş başında"

NİĞDE (AA) - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Önceden bizim dediklerimiz, oy verenlerin istedikleri değil, orada bir avuç jakobenin, bir avuç statüko müttefiğinin dediği oluyordu. Şimdi her bir oyunuzun kıymetini bilen bir iktidar iş başında" dedi.

Niğde'de partisinin seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Ala, burada yaptığı konuşmada, seçim bürolarının seçimlerin, demokrasinin doğduğu yerler olduğunu söyledi.

Mahalli seçimlerin önemine dikkati çeken Ala, AK Parti hükümetinden önceki dönemlerde oy alarak Ankara'ya gidenlerin vatandaşların istediğini yapmadıklarını dile getirdi.

Her oyun çok kıymetli olduğuna işaret eden Ala, şöyle konuştu:

"Önceden bizim dediklerimiz, oy verenlerin istedikleri değil, orada bir avuç jakobenin, bir avuç statüko müttefiğinin dediği oluyordu. Şimdi her bir oyunuzun kıymetini bilen bir iktidar iş başında. Eskiden fakiri fukarayı unuturlardı, orada kendi çevreleriyle 4-5 yıl geçirirler, ondan sonra sandığa gidecek yüzleri olmazdı, sandıktan çıkamazlardı ama şimdi 3-4 sandık üst üste, 7-8 seçimdir daha çok oy vererek iktidara getiriyorsunuz. Bunun nedenini siz de biliyorsunuz biz de. Biliyoruz ki bu bir emanettir, bizim malımız değildir, gözümüz gibi korumalıyız, emanete hıyanet etmek bize yakışmaz."

Eskiden 'kemer sıkmak' diye bir tabir olduğunu anımsatan Ala, iktidarların vatandaşlardan kemer sıkmalarını istediklerini dile getirdi.

Bu sözün tarihe karıştığını anlatan Ala, şunları kaydetti:

"Artık kemer sıkmak yok. Oraları çoktan aştık. Biz projelerimizi ortaya koyuyoruz. Yapamayacaklarımızı söylemiyoruz, gerekçelerini söylüyoruz. Yerin altında petrolümüz yok ama yerin üstündeki insanımızın değerini biliyoruz. Bu, bizi arzu ettiğimiz yere götürüyor. Önümüze 2023 hedeflerini koyduk. Bunu da koyunca bu gidişattan memnun olmayan bazı odaklar harekete geçti, geçiyorlar ama biz bunları yıllardır tanıyoruz, bunların başarılı olma şansları yoktur. Allah'ın izniyle aldığımız yetkiyi doğru dürüst kullanmayı biliriz. İradesini ortaya koyan vatandaşlarımızın hukukunu yere düşürmeyiz. Onun önüne çıkanı da bertaraf eder, geçip gideriz. Bu kadar işi yaptıktan sonra yok Gezi olayları, dört dörtlük büyüdükten sonra başka olaylar... Bizi ne yıldırır ne de yolumuzdan döndürür. Gücümüzü artırır, birliğimizi ve dirliğimizi artırır."

Açılışın ardından Ala, valiliği ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com