İçişleri Bakanı'nın PKK'dan haberi yok!

İçişleri Bakanı'nın PKK'dan haberi yok!
İçişleri Bakanı Muammer Güler PKK'ya katılımlardan haberim yok dedi!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in cevaplaması için soru önergesi vermiş, bu önergede İçişleri Bakanı'na çözüm sürecinde terör örgütü PKK’ya katılımların arttığı ve gençlerin çeşitli vaatlerle kandırıldığı iddialarını sormuştu.
 
Aynı dönemde medyada istihbarat teşkilatının ve emniyet güçlerinin MGK'ya sunmak için hazırladıkları raporlar medyaya düşmüştü. Bu raporlarda PKK’ ya açılım süreciyle birlikte 2000 dolayında katılımın olduğu açıklamıştı. Bunun yanı sıra PKK’nın  bölgedeki gençlere yönelik propaganda ve militan kazanma faaliyeti içerisinde olduğu vurgulanmıştı.
 
İçişleri Bakanı üyesi olduğu MGK’ ya sunulan bu raporları görmezden gelerek Tezcan’ın önergesine bütün bunların dışında yanıt vermesi dikkat çekti.
 
İçişleri Bakan Güler,  Tezcan’ın terör örgütü PKK’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesinde örgüte katılım çağrısı yaptığına ilişkin yönelttiği sorulara herhangi bir bilginin bulunmadığını belirtti.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan konuyla ilgili "PKK’nın ilk terör saldırısını  kutladığı, teröristlerin yol kesip kimlik sorguladığı bir ortamda verilen cevap manidardır." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com