İçişleri Bakanlığı sınavla 55 kaymakam adayı alacak

İçişleri Bakanlığı sınavla 55 kaymakam adayı alacak
İçişleri Bakanlığı, boş bulunan 55 kaymakam adayı kadrosuna sınavla personel alacak.

İçişleri Bakanlığı, boş bulunan 55 kaymakam adayı kadrosuna sınavla personel alacak.

Kütahya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, başvuru için üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki en az 4 yıl süreli fakültelerden mezun olma, 1 Ocak 2011 itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olma, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmama, askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olma, 27-28 Haziran 2009 veya 10-11 Temmuz 2010'da yapılan KPSS'den KPSSP37 puanı 75 ve üzeri olma koşulları aranıyor.
Adaylar başvurularını e-Devlet şifre numaraları ile 10 Aralıkta saat 18.00'e kadar www.icisleri.gov.tr internet adresinden ''Kaymakam Adaylığı Müracaat Formu''nu doldurarak elektronik ortamda yapacak. Elektronik ortamda müracaat formuna yüklenecek vesikalık fotoğrafın, son 6 ay içinde çekilmiş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine uygun, adayı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte olması gerekiyor.
Adayların, internette bilgilerini kaydettikten sonra müracaat formunun dökümünü almaları isteniyor.
Müracaatları Bakanlıkça kabul edilenlerden, KPSSP37 puanı en yüksek olandan başlamak üzere boş kadronun 20 katı aday (1100 kişi ve 1100'üncü kişiyle aynı puanı alan adaylar) yazılı sınava girmeye hak kazanacak.
Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların isim listesi Bakanlıkça 13 Aralıkta Bakanlık kapılarındaki ilan panosuna asılmak ve internet sitesinde yayınlanmak suretiyle ilan edilecek. Ayrıca adayların adreslerine yazılı tebligat yapılmayacak.
Bu adaylar Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve internet bankacılığı aracılığıyla ÖSYM adına KDV dahil 50 lira sınav bedelini 13-17 Aralık arasında ödeyecek. Adayların, sınav ücretini yatırırken banka görevlisine 2011 kaymakamlık sınav ücretini yatıracaklarını belirterek, TC kimlik numarası ve isimlerini söylemeleri yeterli olacak.
-YAZILI SINAV 16 OCAKTA ANKARA'DA YAPILACAK-
Yazılı sınav 16 Ocak Pazar günü saat 09.30'da Ankara'da yapılacak. Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunmaları gerekiyor. Sınava girecek adaylar, hangi bina ve salonda sınava gireceklerini ÖSYM'nin internet sitesinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini girerek öğrenecek ve bu bilginin dökümünü alacak.
Adaylar sınava, sınav yeri bilgilerini gösteren döküm, özel kimlik belgesi (yalnız nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek) ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafla gelecek. Sınav için gerekli olan iki kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şekerleme, ÖSYM tarafından her bir aday için soru kitapçığı ile birlikte temin edilecek.
Yazılı sınavda, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türkçe, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Türkiye'nin İdari Yapısı, Türkiye'de Mahalli İdareler, Ekonomi, Türkiye'nin Sosyo-Ekonomik Yapısı ile Türkiye'de Demokratikleşme ve İnsan Hakları konularından oluşan seçmeli test uygulanacak.
Yazılı sınav değerlendirmesi 100 puan üzerinden yapılacak ve değerlendirme sonucunda 70 puanın altında olmamak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadronun 4 katı aday (220 aday ve 220'nci adayla aynı puanı alanlar) yazılı sınavı kazanmış sayılacak. Yazılı sınav sonuçları 15 gün içinde açıklanacaktır. ÖSYM sınav sonuçlarını internet sitesinden duyuracak, ayrıca adayların adreslerine göndermeyecek.
Yazılı sınavı kazananlar Bakanlıkça tespit ve ilan edilecek bir tarihte mülakata tabi tutulacak. Mülakat sonucu oluşturulacak nihai başarı listesi, Bakanlık kapılarındaki ilan panosuna asılacak, ayrıca sınavı kazanan adayların adreslerine yazılı tebligat yapılacak.
Sınavı kazananların atama işlemleri, yetiştirme planı ve staj programı dönemlerine uygun olarak Bakanlıkça belirlenecek tarihte yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com