İçme suyunda akıllı sayaç dönemi

İçme suyunda akıllı sayaç dönemi
Kütahya Simav’da belediyenin konut ve işyerlerinde içme suyunda akıllı sayaç dönemine geçmesi önceleri ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan su kavgalarını da sona erdirdi.

Ön ödemeli su sayacı yükleme sisteminden hem vatandaşın hem de belediyenin kazançlı çıktığını ifade eden DP’li Belediye Başkanı Kasım Karahan “Belediye olarak su sayaçlarında kartlı sayaç sistemine geçtik.
Akıllı su sayacı su tüketimini elektronik olarak kontrol ederek abone ile belediyemiz arasında karşılıklı bilgi alış verişinin elektronik bir ortamda güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor dedi.
Yeni sistem sayesinde abonelerin kullandığı su miktarını, kalan kredi miktarı bilgilerini sayacından okuyup izleyerek kontrol ve denetim özgürlüğüne sahip olduğunu ifade eden Başkan Karahan, “Abone kartına yükleyeceği ücret kadar su kullanacak. Sistem hem belediye için hem de vatandaşımız çok iyi oldu” dedi.
Kullanılan içme suyunda su tahsilatının düşük olması dolayısı ile akıllı sayaç projesinin uygulamaya konulduğunu ifade eden Karahan, birkaç yıl içerisinde tüm su abonelerinin akıllı su sayacı sistemine geçmesini beklediklerini bildirdi.
Akıllı su sayacı kullanımının yeni aboneler için mecburu, eski aboneler için tercihli olduğunu ifade eden Başkan Karahan, “Akıllı su sayacı dönemine Temmuz-2011’de geçtik. Ancak en büyük yoğunluğu Ocak-212’de yaşadık.
Öğrendiğimize göre şu anda akıllı su sayacı satan bayilerimizin elinde stoklar tükenmiş” dedi.
Başkan Karahan, içme suyunda akıllı sayaç dönemi ile çok zor şartlar altında bin bir güçlükle temin ettikleri içme suyunu daha tasarruflu kullanmayı hedeflediklerini kaydetti.


Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com