"İçme suyunun kalitesi yaşamın kalitesidir"

"İçme suyunun kalitesi yaşamın kalitesidir"
Eskişehir İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve İl Genel Meclisi Beylikova üyesi Süleyman Bakal 2010 Yılında Beylikova da yapılan içme suyu yatırımlarını değerlendirdi.

Eskişehir İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve İl Genel Meclisi Beylikova üyesi Süleyman Bakal 2010 Yılında Beylikova da yapılan içme suyu yatırımlarını değerlendirdi.

Beylikova İlçesi köylerinde içme suyu yatırımları tamamlandığını belirten Bakal, 'Beylikova ilçemizde de İl özel idaresi 2010 yılı çalışma programına ve KÖYDES yatırımları kapsamına alınan içme suyu yatırımları hizmete alındı' dedi.
Beylikova ilçesine bağlı köylerinde içme suyu deposu onarım ve bakım işlermlerinin tamamladnığını belirten Bakal şunları söyledi: '2010 yılında Beylikova ilçemizin; ikipınar, Okçu, İmikler, Yalınlı-Süleymaniye, A.iğdeağacı, Y.Dudaş,A.doğanoğlu-Y.Doğanoğlu,Parsibey,Sultaniye, köylerinde içme suyu deposu onarım ve bakımı işlemleri tamamlanmıştır. Yeniyurt istsayon mahallemize 50 ton gömme depo ve içme suyu şebekesi yapılmıştır. Uzunburun köyümüzde ;içme suyu deposu onarım ve fayans kaplama işi,köy içi şebekesinin değiştirilmesi gereken bölümleri değiştirilerek hizmete alınmıştır.
Gökçeayva köyümüzde ;yeni bir içme suyu kuyusu açılmış, terfi hattı da tamamlanarak içme suyu köy şebekesine verilmiştir. Okçu köyümüzün isale hattı ve kaptaj tesisi inşaatı/onarımı ,İmikler köyümüzün ilave depoları ve kaptaj inşaatı ihale aşamasında olup, işler Beylikova Köylere hizmet götürme Birliğimizce yaptırılacaktır' şeklinde konuştu.
Bakal son olarak, ' Yeniyurt köyümüzde ; küresel ısınmaya bağlı olarak oluşan içme suyu yetersizliğine çözüm üretmek amacıyla iki adet kuyu açılmış olup, açılan kuyulardan birinden gaz çıkmış ikinci kuyundan çıkan su yetersiz bulunmuştur. Üçüncü kuyu için yer seçimi yapılmış en kısa sürede kuyu açma işlemine başlanacaktır. A.iğde ağacı köyümüze yeni içme suyu kuyusu açma ve köy içi şebekesinin yenilenmesi projelendirme çalışmaları devam etmektedir. İçme suyu önceliğimizdir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com