İdam Cezasını Gündeme Getiriyorlar Ama; "Haber"i Yasaklıyorlar!

İdam Cezasını Gündeme Getiriyorlar Ama; "Haber"i Yasaklıyorlar!
"Cezaevinde Çocuğa Tecavüz" Haberine, Yayın Yasağı Geldi...

Çocuklara karşı işlenen suçlara en ağır cezanın getirilmesi için çalıştıklarını açıklayan hatta idam cezasını bile gündeme getiren Hükümet yetkilileri, aynı konuyu gündeme taşımaya çalışan basına ise engel  çıkarıyor.

Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki M Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki çocuk koğuşunda 15 yaşındaki F.O.'nun, koğuş arkadaşı M.A.'nın tecavüzüne uğradığı iddia edilmiş, konunun yargıya taşınacağı açıklanmıştı. 

CHP'LİLER CEZAEVİNE GİTTİ, YAYINA YASAK GELDİ!

CEYHAN 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi, Ceyhan Başsavcılığı’nın, CHP Kadın ve Çocuk Hakları İzleme Komisyonu üyelerince cezaevine yapılan ziyaretten bir gün önce yaptığı başvuruyu hemen karara bağladı.  Yasak kararı, CHP heyeti cezaevinde inceleme yaparken açıklandı. 

CHP Kadın ve Çocuk Hakları İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Bursa Milletvekili Sena Kaleli, olayı incelemek amacıyla cezaevine gitme hazırlığına haftasonu başlamıştı. Ceyhan Başsavcılığı'nın ise dün yapılan başvuruyu, bir gün içinde karara bağlaması ve CHP Heyetinin incelemesi sırasında tebliğ etmesi, "heyetin çalışmalarının ve hazırlayacağı raporun basına yansımasının engellenmesi girişimi" olarak yorumlandı. 

O KARAR, SANSÜRSÜZ HABER'DE...

imag0007.jpg

imag0008.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com