İdam edilen DP bakanının torunu Gezi Eylemcisi!

İdam edilen DP bakanının torunu Gezi Eylemcisi!
27 Mayıs darbesinden sonra Menderesle birlikte idam edilen Fatin Rüştü Zorlu'nun torunu Gezi Parkı eylemcisi çıktı!
27 Mayıs darbesinden sonra dönemin başbakanı Adnan Menderes ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan ile birlikte idam edilen dönemin Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun tek torunu Fatin Rüştü Yener de Gezi Parkı eylemcisi çıktı!
 
Gezi Eylemlerinden sonra İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde bir araya gelen yurttaşlar buralarda Gezi parkı olayları öncelikli olmakla birlikte genel ülke sorunlarının irdeliyorlar. Bunlardan biride 'Bebek Zirvesi' adıyla istanbul'un meşhur semtlerinden Olan Bebek'te gerçekleşti. İdam edilen Demokrat Parti bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun tek torunu Fatin Rüştü Yener'de bu toplantıya katılarak toplantı ve ve Gezi parkı olayları ile ilgili düşüncelerini aktardı.
 
İşte Torun Zorlu'nun düşünceleri:
 
Gençler CHP’yi dinledi!
 
Biz bir taraf değiliz. Toplantıya katılanlar bir partinin ya da bir grubun içinde yer almamış insanlardı. Görüşmenin amacı da CHP’ye hizmet etmek değildi. Gençler CHP’yi dinledi. CHP de sorunları, yaşanan sıkıntıları dinledi. 15-20 kişinin yer aldığı bir toplantıydı. Biz Kemal Bey’le bir partinin üyesi olarak değil, sade bir vatandaş olarak konuştuk.
 
Politikayla ilgilenmediğim için pişmanım
 
Politikayla ilgilenmediğim için pişmanım. Ailemin canı çok yandığı için politikadan uzak durdum. Politikaya girmeyi düşünmüyorum. Bütün insanları bir araya getiren bir siyasi parti yok. Ben yalnızca insanların yaşamlarına müdahale edilmeyen, her fikre sahip insanın barındığı bir ülkede yaşamak istiyorum. 
 
‘O bir bireydir, karışamam’
 
Annem Mülkiye’de okurken, bir hocayı görevden aldıkları için eyleme katılmış. Anneannem ‘Emel, ne yapıyorsun?’ diye sorunca annem ‘Yürüyüşe katılıyorum’ diye cevaplamış. Dedem ise ‘O bir bireydir, karışamam’ demiş. Yani annem kendi babasına karşı yürümüş. Bu tür farklılıkların bu ülkede olması gerekiyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com