"İdam teklifimiz magazinleştirilmesin"

"İdam teklifimiz magazinleştirilmesin"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, ilk kendilerinin dile getirdiği 'idam cezası'nın kamuoyunun ve siyaset dünyasının gündemini meşgul etmeye devam ettiğini belirterek, “Binlerce askerimizi şehit edenlerin birtakım kişiler tarafından ş

İdam cezasının magazin boyutuna taşınmak istendiğini, bu şekilde bir tartışmanın fayda değil, bölünmüşlüğe sebebiyet vereceğini belirten Ünsal, “AB lobisi, sözde aydınlar, binlerce askerimiz şehit olurken ses çıkarmayanlar, ‘İdam kadar gayri insani bir ceza olamaz. Bütün dünya idamı bırakıyor. Yeniden getirmek gibi saçma sapan şey olur mu?’ gibi sözlerle ne kadar insani olduklarını belirtmek istiyorlar. Ama PKK’nın elinde bulunan vatandaşlarımız var, bunlar için kimseden ses çıkmıyor. Terör örgütü yandaşları ölmesin diye bir kısım medya top yekun harekata geçti. Bunu yapan ve yaptıran, terör örgütünü destekleyen, besleyen AB ve ABD ülkeleridir” diye konuştu.

Türkiye’nin ne zaman önemli karar verecek olsa bu lobinin hemen devreye girdiğine işaret eden Ünsal, “İdam cezası caydırıcıdır. Terörist işin sonunda idam olmadığını bildiği için bu kadar rahat adam öldürüyor. Bizler mükafatlandırır gibi koruma altına alıyoruz. Bunun en yakın örneği de terörist başına koskoca bir ada tahsis etmiş olmamızdır. İktidar da bu konuda niyetini açıkladı, umarız bundan bir çark olmaz. Şayet çark edilirse, toplum olarak terörün bitirilmesi iradesinin oluşmadığı kanaati oluşacaktır. Terör ve teröristle mücadele değil, büyümesinin önünü açmış olacağız. İktidar bu azgınlığın önüne yasalarla geçmek zorunda. İktidar kararlılığını ortaya koymak zorundadır. Aksi takdirde gündemi değiştirmek için idamın kaldırılması ortaya atılıyor diyeceğiz. İktidar samimiyet sınavından geçiyor” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com