“İdam tekrar getirilmeli!”

“İdam tekrar getirilmeli!”
İzmir'de kızı öldürülen gözü yaşlı baba Sertel Ayla: “İdam cezası tekrar gelirse; çaydırıcı olur suç oranları, azalır” dedi.

İzmir'de kızı öldürülen gözü yaşlı baba Sertel Ayla: “İdam cezası tekrar gelirse; çaydırıcı olur suç oranları, azalır” dedi.
İHSAN TUNÇOĞLU / AKİS HABER MERKEZİ - Geçen yıl İzmir'de alçakça insanlık dışı bir cinayete kurban giden üniversiteli Ayşe Selen Ayla'nın talihsiz babası Sertel Ayla; “İdam cezası tekrar getirilmeli” dedi.
Sertel Ayla AKİS Gazetesine yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“İdam cezası kaldırıldıktan sonra tecavüz ve cinayet oranlarında büyük artış olduğunu istatistikler söylüyor idam cezasının yeniden getirilmesi kesinlikle suç oranlarını azaltacak, mutlaka ve mutlaka çaydırıcı faktör olacaktır suçları sıfıra indirmek mümkün değil, ancak alınacak çeşitli önlemler ve çaydırıcı yasalarla minimize etmek mümkündür.”

“BİZ YANDIK BAŞKASI
YANMASIN”
Gözü yaşlı baba Sertel Ayla sözlerine devamla şunları söyledi:
“Canımızdan çok sevdiğimiz en değerli varlığımız sevgili kızımız selenimizin acısını daima yüreğimizde ve tüm hücrelerimizde hissediyoruz teselli bulmaz derin kederler içindeyiz.
İdam cezasının geri gelmesini sadece sevgili yavrumuzla ilgili adaletin tecellisi olarak değil, başka evlatlarımız ölmesin, ocaklar sönmesin, yürekler yanmasın göz yaşları sel olmasın.
Zira, idam cezasının geri getirilmesi demek suçların azalması, canilere ve sapıklara fren yapılması, çaydırıcı olması demektir. Son aylarda ve günlerde alçakça vahşi hayvanların bile yapamayacağı iğrenç insanlık dışı tecavüz ve cinayetleri izlerken tüylerimiz diken, diken oluyor.”

YANLIŞLIKLA İDAM OLMAZ
“İdama karşı çıkanların en önemli gerekçelerinin yanlışlıkla verilebilecek idam kararlarının telafisi ve dönüşü olmayan facialara yol açabileceği argüman, sunulmaktadır” diyen İnşaat Mühendisi Sertel Ayla, modern teknoloji çağında bu görüşe katılmanın mümkün olmadığını savunuyor.
Teknolojinin faillere ulaşmada zirve noktada olduğunun altını çizen Ayla, “Çünkü teknoloji malum zirvelerde şimdi artık suçluların bıraktıkları ter izinden, saç kılından, sigara izmaritlerinden DNA tahlillerinden faillere ulaşılmaktadır.
Türkiye'de sağlam deliller olmadan, idam cezası kararı vermek öyle kolay değildir. Başbakanımız ve TBMM, Milletin sesine kulak versinler lütfen” şeklinde konuşuyor.
Sertel Ayla Akis'e yaptığı özel değerlendirmede devamla şunları ifade etti:
“Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde cinayet ve tecavüz olaylarının bizim ülkemize göre çok düşük olduğu kayıtlarda mevcuttur o nedenle AB ülkelerinde idam cezası kaldırıldı, ülkemizde suç oranları AB ülkelerinin düzeylerine indiğinde idam cezası olmasın tekrar kaldırılsın.”

www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com