İdareciler Günü Kutlandı

İdareciler Günü Kutlandı
İdareciler Günü, Türk İdareciler Derneği tarafından hazırlanan program doğrultusunda kutlanırken Kütahya'da ise Valisi Şükrü Kocatepe tarafından Vali Yardımcılarına ve Kaymakamlara yemek verildiği açıklandı.

İdareciler Günü, Türk İdareciler Derneği tarafından hazırlanan program doğrultusunda kutlanırken Kütahya'da ise Valisi Şükrü Kocatepe tarafından Vali Yardımcılarına ve Kaymakamlara yemek verildiği açıklandı.
İdareciler Günü kutlamaları, 11 Ocak'ta Türk İdareciler Derneği Yöneticileri ve Mülki idare Amirlerince çelenk konulması ile başladığı açıklanarak, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda TİD Genel Başkanı Saffet Arıkan Bedük'ün konuşması, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın konuşması, Protokol Konuşmaları ve Vatan Marşı söylendiği belirtildi. Programda Şehit Kaymakam Ersin Ateş ödülü, Vali Hüseyin Öğütçen'e Başarı Ödülü, Vali Celalettin Tüfekçi'ye Meslek Ödülü, Vali Galip Demirel'e Sosyal Hizmet Ödülü, Merhum Vali Orhan Alaaddin Erbuğ'a (Meslektaş ve Meslektaş Eşleri arasında) Meslekte Bir Olay ve İzleri Adlı Anı Yarışması Ödülü verildiği de kaydedildi..
TODAİE'nin katkılarıyla, Geleceğin Mülki İdare Amiri Nasıl olmalıdır? Panelinin verildiği, açılış konuşmasını TODİAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Eyüp İspir'in yaptığı panelin Başkanlığını ise TİD-Genel Başkanı Emekli Vali Saffet Arıkan Bedük, Panelistler ise Prof. Dr. F. Dreyfus (Sorbonne Üniversitesi), Bernard Zahara (Fransa Eski Kamu Yönetimi Bakanı ve Bastia Bölgesi Enst. Md.), Prof. Dr. Sait Aşgın (Karabük Üniversitesi İ.İ.B.F. Dekanı), Doç. Dr. M. Ulvi Saran (Malatya Valisi) yaptıkları vurgulandı.
Daha sonraki programda ise TİD-Genel Başkanı Saffet Arıkan Bedük tarafından açılış konuşması, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın konuşması, Yıl İçinde Emekli olan Mülki İdare Amirlerine Bakanlık ve Dernek tarafından Plaket ve Onur Belgeleri, Yıl içinde görevi başında vefat eden Mülki İdare Amirlerinin yakınlarına Bakanlık ve Dernek tarafından Plaket ve Onur belgeleri verildiği yetkililer tarafında bildirildi.
Kütahya'da 10 Ocak Pazar günü Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve eşi Sultan Kocatepe tarafından Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara yemek verildiği açılanarak, yemeğe Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu ve eşi Güneş Fındıkoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor ve eşi Meral Mor, Vali Yardımcıları ve eşleri, Kaymakam ve eşleri ile İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya ve eşlerinin katıldığı ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com