“İddialar doğru değil”

“İddialar doğru değil”
TAVŞANLI'DAKİ GELİN VE DAMAT İLE YAKINLARINA SALDIRI İDDİASI -

TAVŞANLI'DAKİ GELİN VE DAMAT İLE YAKINLARINA SALDIRI İDDİASI -SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ÖNE SÜRÜLEN GENÇLER, TAKILARI GASBETME AMAÇLARININ BULUNMADIĞINI, KENDİLERİNİN DE DAMAT VE YAKINLARI TARAFINDAN DARBEDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Göbel köyünde, damat ve gelinle yakınlarını darbettikleri öne sürülen gençler, gelinin takılarını gasbetme amaçlarının bulunmadığını iddia etti.
Göbel'e komşu Tepecik beldesinde yaşayan gençlerden Atıf Kaymaz (29), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göbel ve Tepecik gençleri arasında zaman zaman kavgaların yaşandığını söyledi.
Gasp girişimi ve geline tokat atma iddiasının doğru olmadığını savunan Kaymaz, şöyle konuştu:
''Olay günü beldemizdeki düğünde biraz alkol almıştık. Daha sonra Tekel bayisinin yanında iki araç durdu. Birinin plakasının 06 ile başladığını fark edince kim olduklarını sorduk. Araçtakiler bizi terslemeye çalıştı. Bayiden alışveriş yaptıktan sonra balık tutmak üzere arabayla yola çıktık. 06 plakalı araç farklı istikamete, sonradan sürücüsünün damat olduğunu öğrendiğimiz 43 plakalı araç Göbel köyüne devam etti. Sollamak istedik ama bize yol vermedi. Hatta şarampole yuvarlanma tehlikesi atlattık. Köye girdiğimizde yolumuzu kestiler. Biz de kendimizi savunmak için arabadan indik. Sonra kavga çıktı. Karşılıklı darp oldu. Birisi kafama odun fırlattı.''
Ömer Faruk Fidan (29) ise kadınlara el kalkmayacağı anlayışını benimsediklerini dile getirerek, geline dayak atma gibi bir olayın yaşanmadığını öne sürdü.
Yaklaşık 5 bin nüfusa sahip beldede yaşadıklarını dile getiren Fidan, ''Gasp ya da hırsızlık yaparsak insanların yüzüne bakamayız. Bizi üzen, olayın gasp girişimi şeklinde yansımasıdır. Esas mağdurun bizler olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com