İddialar tedavi bekliyor!..

İddialar tedavi bekliyor!..
Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Doç.Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde, son dönemde yaşandığı iddia edilen bazı olaylar nedeniyle çok sayıda doktorun istifa yada tayinle hastaneden ayrıldıkları ve bu ayrılmaların halkta ciddi endişelere yol açt

Kütahya'nın Simav ilçesinde bulunan Doç.Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde, son dönemde yaşandığı iddia edilen bazı olaylar nedeniyle çok sayıda doktorun istifa yada tayinle hastaneden ayrıldıkları ve bu ayrılmaların halkta ciddi endişelere yol açtığı savunuldu. Halkın bu endişeleri TBMM'ye soru önergesi ile iletildi.
Hastanede son dönemde yaşanan bazı olaylar nedeniyle çok sayıda doktorun istifa ya da tayin nedeniyle ayrılmalarının ilçe halkında ciddi endişelere yol açtığı ve bu nedenle sağlık hizmetlerinde aksamasının meydana geldiği öne sürülüyor.
Kütahya ili Simav ilçesinde bulunan Doç.Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin, yıllardır ilçe halkının yanında komşu ilçelerden gelen vatandaşların da sağlık hizmeti veren önemli bir sağlık kuruluşu olduğu hastanede doktorların tayin ile veya istifalarla azalması nedeniyle Simav halkı arasında doktorların azalmasının paniğe neden olduğu gerekçesiyle Kütahya milletvekili Alim Işık, konuyu Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a soru önergesi ile ileterek durumun aydınlatılmasını istedi
Kamuoyunda değişik iddialara ve endişelere yol açtığı öne sürülen konuyla ilgili olarak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a şu sorular yöneltilerek cevap istendi:
'Anılan hastanede 2002-2011 yılları arasında görev yapan hekim ve yardımcı sağlık personeli değişimi nasıl olmuştur? Anılan Devlet hastanesinde Hekim olarak çalışmakta iken son dönemde kaç veya sağlık personeli hekim, hangi nedenlerle görevden ayrılmıştır? Görevden ayrılan hekimlerin uzmanlık ve çalışma alanlarına göre dağılımları nasıldır? Görevden ayrılan hekimlerin yerine yenilerinin ataması yapılmış mıdır? Yapılmadı ise söz konusu hekimlerin yol açtığı sağlık hizmeti eksikliği nasıl giderilmektedir? Anılan Devlet hastanesinde çok sayıda hekimin görevden ayrılmasına ve halen çalışanların da huzursuz olmasına yol açan sebeplerin belirlenmesine yönelik olarak Bakanlığınızca her hangi bir soruşturma ya da denetim yapılmış mıdır? .Anılan hastanede yapılan siyasi müdahalelerin sonucunda bozulan çalışma huzurunun yeniden tesis edilmesine yönelik olarak Bakanlığınızca ne gibi önlemler alınmış ya da alınmaktadır?' şeklindeki soru önergesine cevaplandır istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com