İddialara Cevap Verdi!

İddialara Cevap Verdi!
Gülen, Devrimci Karargah soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı'nın kitabıyla tekrar gündeme gelen kadrolaşma iddialarına cevap verdi..

1999'dan beri Amerika'da yaşayan Gülen'in açıklamaları, www.herkul.org internet sitesinde yayımlandı.

Hareketin sırrı

Kendisini seven insanlar için kullanılan 'Fethullahçı' yakıştırmasından çok rahatsız olduğunu söyleyen Gülen, bunu yapanları lanetlediğini vurguladı. İnsanların, yapılan işlerin makuliyetine inandıkları için her türlü fedakarlığa katlanarak vatana, millete ve insanlığa hizmet ettiğini ifade eden Gülen, "Bu hareketin sırrı, cami cemaatinin namaz için bir araya gelmesindeki tabiilik gibi işin mantikiliğinde ve makuliyetinde aranmalıdır" şeklinde konuştu. Son günlerde Hanefi Avcı tarafından dile getirilen 'kadrolaşma' iddialarını hatırlatan Gülen, "Allah taksiratını affetsin. Allah insanları cehenneme gitme yoluna düşürmesin. Hiç kimse için öyle bir akıbeti dilemem" ifadelerini kullandı. Terbiyesi müsaade etmediği için Avcı hakkında 'yalancı' demek istemediğini belirten Gülen, "O mum uzun sürmez, sürse bile yatsıya kadar sürer ve söner" dedi.

Görevini yapanlar sindiriyorlar

Kendisinin Anadolu'nun öz çocuğu olduğunu kaydeden Gülen, bir insanın, kendi millet fertlerini yine kendi memleketindeki bazı müesseselere girmeleri için teşvik etmesine sızma denmeyeceğini belirtti.

Gülen şöyle devam etti:

İftira atıyorlar

"Kastedilen manadaki sızmayı belli bir dönemde bu milletten olmayanlar yaptılar. Evet, bir milletin ferdi, kendi milleti için var olan müesseselere sızmaz; hakkıdır, girer oraya; mülkiyeye de girer adliyeye de, istihbarata da girer hariciyeye de. Unutulmamalıdır ki, kadrolaşma, sızma türünden iddiaları ortaya atanlar ve bunlarla vazife perver insanları sindirmeye çalışanlar, hemen her devirde bu iftiralarının arkasına saklanarakve hedef şaşırtarak kendi felsefeleri adına belli yerlere sızmış, kadrolaşmış ve çoğalmış kimselerdir. Sözlerime değer verenler, emniyet teşkilatı içinde de mülkiyede de olabilir.

İlan mı vereyim?

Ben bilemem ki onları. Ben burada (Pensilvanya'da) yaşıyorum ve söylediğim şeyleri de herkesin duyup bileceği şekilde söylüyorum. Gazeteye ilan mı vermeliyim; 'Bana sempati duyanlar, zinhar sempati duymasınlar; yoksa iki elim Allah'ın huzurunda onların yakasında olsun mu demeliyim? Bu açıdan, meselenin -cı, -cu ile hiç alâkası yok. Bazı kimseler size sempati duyabilirler; bu emniyette de olabilir, mülkiyede de olabilir, adliyede de olabilir, dünyanın başka yerlerinde de olabilir. İnsanlar işin makuliyetine gönül veriyorlarsa, meseleyi başka yerde aramamak, cı'ya cu'ya bağlamamak lazım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com