İddianemede Beşiktaş - İBB maçı

İddianemede Beşiktaş - İBB maçı
410 sayfalık iddianamede kupa finalinde şike yapıldığı iddia edildi...


Şike iddianamesinin 410 sayfalık iddianamesinde Beşiktaş ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan kupa finalinde de şike yapıldığı iddia edildi.

İddianamede yer alan bilgilere göre; maçtan önce Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı'nın yönlendirmesiyle Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'nun, menajer Yusuf Turanlı ile irtibata geçtiği ve transfer teklifinin Turanlı aracılığıyla iletildiği iddianamede yer alıyor.

BEŞİKTAŞ-İBB MAÇI

İddianamede yer alan bilgilere göre 11 Mayıs 2011 günü Kayseri'de oynana 49. Ziraat Türkiye Kupası final maçı olan Beşiktaş ile İBB arasında şike yapıldı.

YUSUF TURHANLI ARACILIĞIYLA TRANSFER TEKLİF ETMİŞLER

Mayıs ayının başlarında Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı'nın yönlendirmesiyle Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu'nun, menajer Yusuf Turanlı ile irtibata geçtiğinin belirtildiği iddianamede;

"Bu görüşmede İbrahim Akın ve İskender Alın'a Beşiktaş Yönetiminin transfer teklifinin iletmesini istediği bunun üzerine de Turanlı'nın Akın ve Alın'ı arayarak teklifi ilettiği, her iki futbolcunun da teklifi kabul ederek transfer şartlarını takip etmesi için Turanlı'la yetki verdiği anlaşılmıştır." denildi.

Yusuf Turanlı'nın Akın ve Alın ile görüştüğünün belirtildiği iddianamede, Yusuf Turanlı ile Serdar Adalı'nın Adalı'ya ait şirkette buluştuklarına yer verildi. İddianamede gelişmeler şöyle anlatıldı; "Turanlı'nın akşam saatlerinde Adalı'nın şirketine gittiği ve burada futbolcuların şike yapmaları karşılığında transfer edilmesi konusunda anlaştıkları, bu buluşmanın ardından Turanlı'nın 2 futbolcuyu arayarak anlaştığını söylediği ve 2 milyonluk teklifi ilettiği ve Adalı'nın Soder One adlı bir yarış atını da Akın'a hediye edeceğini söylediği ve her iki futbolcunun da söz konusu transfer karşılığında karşılaşmanın Beşiktaş'ın lehine bitmesi için kupa maçında iyi oynamamalarını istediği tespit edildi."

İBB BAŞKANININ DUYDUĞUNDAN ŞÜPHELENMİŞLER

Ancak İbrahim Akın'ın daha sonra Yusuf Turanlı ile görüşerek, "İBB kulubü başkanı ile görüştüğünü, başkanın bu maç için prim teklif ettiğini ayrıca kendisine futbol hayatının bitiririm dediğini, bu sebeple söz konusu anlaşmadan haberi olduğunu düşündüğünü, bu sebeple karşılaşmada iyi oynayacağını ilettiği belirtiliyor.

GOL ATINCA İŞLER KARIŞTI

Akın'ın karşılaşmada 1 gol attığı, karşılaşmadan sonra yaptığı bir görüşmede, "Beşiktaş ile anlaştım ben 2 gün önce ya, onu şey yaptım işte sonra tabi gol atınca biraz karıştı" dediği İskender Alın'ın ise "İmzayı attıktan sonra diyecem ki, kupa maçında bilerek oynamadım oyundan çıktım" diye konuştuğu tespit edilmiştir.

TRANSFER KARŞILIĞINDA ŞİKE YAPILDI

İddianamede, "Bu konuşmalardan iki futbolcunun da Beşiktaş'a transfer vaadi karşılığında, maçta şike yaptıklarını açıkça ortaya koydukları görülmüştür." deniliyor. (ERK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com