"İddiayı Kazandım Fabrikayı İstiyorum"

"İddiayı Kazandım Fabrikayı İstiyorum"
AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile özelleştirmede satılan Kütahya Şeker Fabrikası'nın tapusunda usulsüzlük yapıldığı konusunda iddiaya giren Kamer Genç, iddiayı kazandığını belirterek; “Kazandığım takdirde fabrikayı bana bağışlayacağını s

AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile özelleştirmede satılan Kütahya Şeker Fabrikası'nın tapusunda usulsüzlük yapıldığı konusunda iddiaya giren Kamer Genç, iddiayı kazandığını belirterek; “Kazandığım takdirde fabrikayı bana bağışlayacağını söyleyen Vahit Kiler'e ihtarname göndereceğim, vermezse dava açacağım” dediği iddia edildi. CHP Milletvekili Kamer Genç iddiada kazandığını ifade ettiği Kütahya Şeker Fabrikası'nı Kütahya İl Özel İdaresi'ne bağışlayacağını da özellikle belirtmişti.
GENÇ: İDDİYA BEN KAZANDIM
Kamer Genç'in, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu raporunun iddiayı kazandığını kanıtladığını söylediği ve şu konuşmayı yaptığı iddia ediliyor:
“Kiler'in tahrifat yaptığı ortaya çıktı, 117 dönümarazi özelleştirmede satılmayıp Türkiye Şeker Fabrikalarına kayıtlı olduğu halde Kütahya Şeker'in üstüne geçirilmiş. Tescile muvafakat verip vermediği sorulan Türkiye Şeker Fabrikaları baskıdan çekindiği için kıvırtıcı bir yazı yazmış ama o yazı delil olarak kabul edilemez.” şeklinde açıklamlarda bulunduğu belirtilyor.
Konuyla ilgili görüşü sorulan Vahit Kiler ise Meclis'te daha önce yeterince tartıştıklarını, artık konuşacak bir şey kalmadığını belirterek değerlendirme yapmaktan kaçındığıda ifade ediliyor.

BAHSE KONU OLAN DURUM İSE ŞÖYLE GELİŞMİŞTİ
Yaklaşık 5 ay önce AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç Kütahya Şeker Fabrikası arazisinin usulsüz olarak imara açıldığı konusu ile ilgili bahse girmişlerdi. İddiayı Vahit Kiler kazanırsa Genç, milletvekilliğinden istifa edecekti; ancak Kamer Genç iddiayı kazandığı taktirde Vahit Kiler Kütahya Şeker Fabrikası'nı koşulsuz olarak Kamer Genç'e bırakcaktı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte özellikle Kütahya Şeker Fabrikası'nda yapıldığı iddia edilen konulara yargı yolunun açılması ve Kütahya MHP Milletvekili Alim Işık'ın dava açmasıyla birlikte Kamer Genç bahsi kazandığını belirterek, Vahit Kiler'den iddiya konu olan fabrikanın kendisine verilmesini istediği ifade ediliyor
Tunceli Milletvekili Genç'in Kütahya Şeker Fabrikası'yla ilgili TBMM tutanaklarına geçen iddiasının şöyle:
'Kütahya Şeker Fabrikası'nı alan sizin milletvekili bu fabrikayı satın aldıktan bir sene sonra tapuda tahrifat yaparak 112 dönüm araziyi kendi üzerine geçirdi mi geçirmedi mi? 2004'te AKP yandaşlarına devredildikten sonra Türkiye Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü'ne ait 112 dönüm arazinin de 'tapuda düzeltme yoluyla' Kütahya Şeker Fabrikası mülkiyetine geçirildiğini, bu usulsüz imar değişikliğiyle değerinin 58 milyon liraya çıkarıldığını biliyorum.' şeklinde iddialarda bulunmuştu.
Genç, iddiayı kazandığını savunarak Kiler'in, 2004'te özelleştirme idaresinden 23 milyon 820 bin dolara satın aldığı Kütahya Şeker Fabrikası'nın kendisine verilmesini istediği ifade edildi. Kamer Genç daha önce de belirttiği Kütahya Şeker Fabrikas'ını aldığı taktirde İl Özel İdaresine bağışlayacağını da vurgulamıştı.
AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler bahse konu olan olayı daha önce şu cümlelerle basınla paylaşmıştı:
'Kütahya Şeker Fabrikası'yla ilgili suçlamalarının ardından İstanbul-Ankara uçağında karşılaştık. Ben konuşunca, 'Sizi tanıyamadım' dedi. Ben de 'Kamer Bey, ben hakkında konuştuğunuz Vahit Kiler'im. Tanımıyorsunuz ama sürekli suçlamayı biliyorsunuz' dedim. İddialarını ispata çağırdım. O da kabul etti. İspat ederse fabrikayı ona devredeceğim. İspat edemezse o milletvekilliğini bırakan bütün belgeleri tamamladım, hazırım. Kamer Bey tamam dediği anda Bakan Yıldırım'ın makamında bir araya geleceğiz. Kamer Bey'in milletvekilliği bitecek'
Kamuoyu, Kütahya Şeker Fabrikası ilei ilgili gelişmlerin şimdi nasıl gelişeceğini merakla bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com