İdlib'te cami bombalandı

İdlib'te cami bombalandı
Suriye'nin kuzeyinde yer alan İdlib'in Harm beldesinde savaş uçaklarının bir cami ile muhaliflerin kaldığı yerleri bombalaması sonucu 70 kişi öldü.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Rus yapımı savaş uçaklarının İdlib kentinin Harm beldesinde muhaliflerin yoğun olduğu yerler ile bir camiyi bombalaması sonucu ilk belirlemelere göre 70 kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin yaralandığını, çok sayıda evin yıkıldığını ve evlerin enkazında insanların bulunduğunu kaydetti.
 
Beldeden iletişimin kesilmesi sebebiyle sağlıklı bilgi alınmadığını belirten SRGC, olayı ''katliam'' olarak nitelerken ölü sayısının yükselmesinden endişe duyduğunu dile getirdi.
 
Suriye'deki muhalifler de ÖSO'nun kuzeydeki İdlib kentinde stratejik önemdeki iki noktayı ve başkent Şam'ın Duma bölgesinde bir polis karakoluyla belediye binasını ele geçirdiğini bildirdi.
 
Suriye Genel Devrim Konseyi üyesi Muhammed Dumani ise Duma bölgesinde taraflar arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını anlatarak, "Suriye ordusu Duma'yı yoğun bir şekilde top ateşine tutmuş durumda, bölgenin birçok kesiminden dumanlar yükseliyor. Halk top ateşlerinden korunmak için güvenli bölgelere kaçıyor" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com