İDO seferleri arttırdı

İDO seferleri arttırdı
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlayan tadilat sebebiyle Harem – Sirkeci Hattı seferlerini arttırdı.
İDO seferleri arttırdı
 
İDO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlayan tadilat sebebiyle, 3 şeritin kapalı olması sürücüleri, Boğaziçi Köprüsü’nden sonraki alternatif olan İDO Harem – Sirkeci Araba Vapuru Hattı’na yöneltti. Olumsuz etkilenecek İstanbul trafiğinin, önemli kaçış noktalarından biri olan Sirkeci – Harem hattında acil durum önlemleri devreye girdi. 4 gemi çalışan hatta, Eskihisar – Topçular arası çalışan 600 yolcu 80 araç kapasiteli 2 gemi daha takviye edildi. Saat 07.00 ile saat 22.30 arasında karşılıklı olarak doldur- boşalt uygulaması ile hizmet veren araba vapuru seferleri, araç yoğunluğuna göre devam ettirilecek.
 
Konu ile ilgili bilgi veren İDO Ceo’su Önder Sezgi,, 3 ay boyunca her gün bayram trafiği yaşanacağını söyledi. Sabah saatlerinde normalin üstünde oluşan araç trafiğinin yoğunluk hakkında fikir verdiğini belirten Önder Sezgi, “Kapasite artırımı ve doldur – boşalt seferlerle 3. köprü gibi hizmet vereceğiz. Personel takviyesi ve fazla mesai uygulamasıyla yolcular ve araçlar boğazı 10 dakikada geçmenin konforunu yaşayacaklar” dedi. (NSK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com