İdris Bal'dan Başbakan'a tuzluklu cevap

İdris Bal'dan Başbakan'a tuzluklu cevap
AKP’nin içine tuzluklar sızmış diyen Başbakan Erdoğan’a yüklenen İdris Bal çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bağımsız Milletvekili İdris Bal TBMM’de yaptığı basın toplantısına tuzlukla geldi ve Başbakan Erdoğan’ın sözlerine ağır eleştiriler getirdi. İdris Bal Başbakan’a cevaben "Siyaset din, iman, mezhep değildir ki. Senin partinden ayrılan kafir olmuyor, cehenneme gitmiyor" şeklinde konuştu.

 

İşte İdris Bal’ın açıklamaları:

 

"Bu ne yaman çelişkidir, samimiyseniz, delikanlıysanız yasa çıkartın o zaman, bir partiden diğerine geçişi yasaklayın. Bugüne kadar hiçbir partiden milletvekili ve belediye başkanı kabul etmemeniz gerekirdi.

 

Ben siyasete birilerine tam itaat etmek için girmedim. Bize 'talimatla istifa ettiniz' diyenler, sizler Başbakan'ın talimatıyla hareket ediyor musunuz, etmiyor musunuz?

 

Bu ithamlar devam ediyor. 'Sen kimsin' deniliyor. Ben de 'sen kimsin' diyenlere 'sen kimsin' diyorum. 100 yıl sonra seni kim hatırlar. Senin ve senin gibiler için kaç tane sempozyum düzenlendi, seni kim hatırlayacak? Alimler, veliler, ilim adamları 50 yıl, 100 yıl, 500 yıl sonrada hatırlanır. Bu arkadaşlarımız mağduriyeti çok iyi yaparlar, bu güne kadar bu argümanlarla geldiler. Artık bu toplum mühendisliğini yolsuzlukları örtmek için yapmaya başladılar

 

Beni disipline vermeselerdi bile bu yolsuzluk süresinde bildiğim doğruları en üst düzeyde ortaya koyardım. Muhtemelen yollarımı ayırmış olurdum. Meclis denetim görevini yapamıyor, Meclis yasaları konuşamıyor. Gelirse hiçbir şey değişmez. Emirle, talimatla, yargılamadan, toptancı bir mantık ile oy verirseniz neticede Meclis yerine getiremez" (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com