"İdris Naim hangi oyunu bozdu?"

"İdris Naim hangi oyunu bozdu?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin'i sordu.

İdris Naim Şahin'in görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamalara dikkat çeken Umut Oran, Başbakan Erdoğan'ın "Hangi oyunu bozduğu için kendisini görevden aldığını, Naim Şahin'in çomak soktuğu iş, eylem, plan veya gelişmenin ne olduğunu" açıklamasını istedi.
 
Oran'ın, Başbakan Erdoğan'a yönelttiği soru önergesinde, "İçişleri Bakanı, AKP Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, bu görevden alınmasından hemen sonra 'İdris Naim Şahin bu ülkede birilerinin oyununu bozdu. Bir şeylere çomak soktu. Siz de bu adamı bozun denilerek talimat verildi" açıklamasını yaptı' ifadesine yer verdi.
 
Oran, Erdoğan'a kamuoyunun merakının giderilmesine yönelik olarak şu soruları yöneltti:
 
"İdris Naim Şahin kendisinin ifadesiyle hangi oyunu bozduğu için yeniden kabineye almadınız? Bu oyunun ayrıntılarını kamuoyuna ne zaman açıklayacaksınız? İdris Naim Şahin'in çomak soktuğu iş, eylem, plan veya gelişme nedir, bunları yaşama geçirdiniz mi, ne zaman uygulamaya koyacaksınız? 'Bu adamı bozun diyerek talimat verildi' ifadesinde yer alan talimatı kim kime verdi, son yaptığınız 4 bakan değişikliğinde böyle bir durum yaşandı mı?" (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com