İdris Naim Şahin'den demir cop gafı

İdris Naim Şahin'den demir cop gafı
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, gaflarına devam ediyor demir copların vatandaş için daha kaliteli bir hizmete katkı sağlayacağını iddia etti. Şahin ''Yeni coplar sokakta vatandaşa sunulan güvenlik hizmetini daha kaliteli hale getirecek'' dedi.

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Bakan Şahin'e ''Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nca deneme amacıyla ilk etapta 6 bin adet demir cop sipariş verildiği söylenmektedir. Bu coplar vatandaşlarımız üzerinde mi denenecektir? Böylr bir 'silah'ın orantısız güç kullanımına örnek teşkil edeceğini düşünüyor musunuz?'' diye sordu.

Soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Şahin, fonksiyonel copun 'bilinçli ve etkin şekilde' kullanımını sağlamak için 'insan hakları odaklı' program doğrultusunda personele eğitimler verilmeye başlandığını belirtti. Şahin, polise verilen açılır cop eğitimi ve teçhizatının, orta ve uzun vadede etkinliği arttırarak sokakta vatandaşa sunulan güvenlik hizmetini daha kaliteli hale getireceğinin beklendiğini söyledi. (UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com