İftarda büyük ayıp

İftarda büyük ayıp
Başakşehir Belediyesi çalışanları iftarda ayrı masada oturdukları görüldü.

AKP’li belediyenin düzenlediği iftarda çekilen görüntüler ramazan ayına yakışmadı.
 
Birlik, beraberlik, kardeşlik, eşitlik gibi duyguların önplana çıktığı Ramazan Ayı’nda AKP’li belediyenin yaptığı bu ayrımcılık pes dedirtti. Başakşehir Belediyesi, organize ettiği iftar yemeğinde öyle bir oturma düzeni hazırladı ki “Ramazan’ı hiç anlayamamışlar” dedirtti.
Belediye’nin Ramazan’ın her günü için üç ayrı bölgede düzenlediği ve çeşitli konuşmacıların da katıldığı “Sular Vadisi” iftarlarında temizlik işçilerinin ayrı masalarda oturduğu görüldü.

İftara gelen vatandaşlar için ayrı masalar düzenlenirken, belediyenin temizlik işçileri diğer masalardan ayrıldı. Antikapitalist Müslümanlar, iftar yemeğindeki işçilerle görüştü ve bu ayrımcılıktan dolayı işçilerin mutsuz olduğunu ve onurlarının kırıldığını söyledi. Tepki toplayan bu kare objektiflere şöyle yansıdı:
 


KENDİ İSTELERİ İLE OTURDULAR
 
Konuyla ilgili görüştüğümüz Başakşehir Belediyesi yetkilileri böyle bir düzenlemenin kendileri tarafından yapılmadığını, işçilerin birlikte oturmak istemesinden kaynaklandığını söyledi. Belediye yetkilileri iftar sofrasında herhangi bir tecrit uygulamasının mümkün olmayacağını söyledi. AKP Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Yüksel’in de işçilerin masalarını ziyaret ettiği, hatta birlikte oturduğuna vurgu yapıldı. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com