İGM İmar Komisyonu toplantısı yapıldı

İGM İmar Komisyonu toplantısı yapıldı
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) İmar Komisyonu toplandı.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) İmar Komisyonu toplandı.
İl Genel Meclisi (İGM) İmar Komisyonu toplantısına katılan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali Balkanlıoğlu, İl Özel İdarelerinin köylerin belediyesi durumunda olduğunu belirterek, alt yapıdan imara, içme suyundan yol, köprü, sağlık, eğitim gibi pek çok konuda görevinin bulunduğunu söyledi.
İGM'de İmar Komisyonu'nun yanı sıra bir çok komisyonların bulunduğunu hatırlatan Vali Balkanlıoğlu, bu komisyonların her türlü müracaat, şikayet, istek ve dilekleri değerlendirdiğini kaydetti.
Köy yollarında ciddi bozuklukların oluştuğunu aktaran Vali Balkanlıoğlu, "Çok çetin bir kıştan çıktık. Belediyemizin sorumluluk sahasındaki yolları görüyorsunuz. Biraz bozulmalar var. Biraz değil fazlaca bozulmalar var. Benzeri bozulmalar köy yollarımızda da var. Buna ilişkin gelen müracaat, şikayet talepler var. Komisyon bunları değerlendiriyor" dedi. Devlet bütçesi geliştikçe, ihracat, üretim, vergi miktarı arttıkça bunların vatandaşlara yansımasının olacağını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "İl Özel İdare'nin çabaları ile bütün köy yoları asfalt oldu. Bozulmalar var onlar da yapılacak. Bütün köylerin kanalizasyonu yapılmış, bütün köylere içme suyu gelmiş, bütün köylerimizde çocuk oyun parkları var. Bunların hepsi İl Özel İdaresi aracılığı ile yapılıyor" diye konuştu.
BELDELER KÖYLERE GIPTA İLE BAKIYOR
Kaldırım yapılmayan köyün kalmayacağını ileten Vali Balkanlıoğlu, şöyle devam etti:
"Artık şehirde ne varsa köylerde de olacak. Bazı beldeler köylere gıpta ile bakıyor. İhsaniye'nin Ayazini beldesinin bir mahallesinden geldiler. 'Biz aslında köydük, belediye olsun diye oraya katıldık, içme suyumuz yok. Mahallemizde bir çeşme var, çeşmeden su taşıyoruz. Çamaşır makinemiz yok, bulaşık makinemiz yok. Biz bunları tanımıyoruz, şebeke suyumuz olmadığı için. Yolumuz, kanalizasyonumuz yok. Bizi ayırın, köy olalım da bize İl Özel İdare baksın' diyorlar. Belediyeyi arıyoruz, 'Borcumuz var. Paramız olursa yatırım yapılacak' deniyor." "

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com