İGM toplantısında 'söz hakkı' gerginliği

İGM toplantısında 'söz hakkı' gerginliği
Afyonkarahisar İGM toplantısında, İGM Üyesi Murat Çandır ile İGM Başkanı Salih Sel arasında tartışma yaşandı.

Afyonkarahisar İGM toplantısında, Afyonlular Konukevi'nin satışı ile ilgili yapılan görüşmede, söz hakkının gasp edildiğini savunan İGM Üyesi Murat Çandır ile İGM Başkanı Salih Sel arasında tartışma yaşandı. Sel, tartışmanın uzaması üzerine birleşimi sona erdirdi.
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) toplantılarının birinci birleşimi Salih Sel'in başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşüldükten sonra, Afyonlular Konukevi'nin satışı ile ilgili İGM Başkanı Sel, meclis üyelerine bilgilendirme konuşması yaptı. Sel'in konuşmasının ardından konu ile ilgili söz alan MHP'li İGM Üyesi Murat Çandır, Ankara'da bulunan Afyonlular Konukevi'ne birkaç arkadaşı ile birlikte gittiklerini, burada anlatılanlarla ilgili (fuhuş yapıldığı iddiası) bir şey görmediğini
söyledi. Bu esnada Afyonlular Konukevi'nde kaç paraya kaldığını soran Sel'e, "Başkanım sözümü bitirebilir miyim? Ben bitireyim sizin sorunuza sonra cevap vereyim. Siz araya girince benim konsantrem bozuluyor" şeklinde karşılık veren MHP'li Çandır, ısrarla söz hakkı istedi.
Bunun üzerine Salih Sel, sorusuna cevap vermezse Çandır'ın söz hakkını keseceğini iletti. Duruma tepki gösteren Çandır, "Benim konuşma hakkım yok mu? Neden keseceksiniz benim sözümü? Hakaret içermiyor. Hiç mi konuşmayalım başkanım" diye sordu. Afyonlular Konukevi ile ilgili konuşmasını sürdüren Çandır, şunları söyledi: "Bu yere bende gittim. Bu şekilde bir yanlış görmedim. Benimle gidenler de oldu. Kepazelik, iyi bir işletme değil. Biz elimizdeki çocuğu hiç kimsenin haberi olmadan adını kötüye çıkardık.
Sonra sizin kötü dediğiniz şeyi 2005 yılında bu hükümet suçtan çıkardı. Yasaksa tamamen yasak olur. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Ben bu konuda orada bir şey görmedim"
Çandır'a, "İşi siyasete dökmeyin" diye tepki gösteren Sel, "Bu konuda başka kimseye söz vermiyorum. Bu konuyu burada bitiriyorum. Ben bu konuyu basın toplantısında açıkladım. 2008 yılında biz seçilmeden önce alınan bir karardır" ifadeleriyle tartışmayı sona erdirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com