İGM üyelerinden İspanya gezisi

İGM üyelerinden İspanya gezisi
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, meclis üyelerinin İspanya’ya düzenlediği gezi ile ilgili yapılan haberlerde olayın çarpıtıldığını, gezinin araştırma ve inceleme gezisi olduğunu kaydederek, “Oraya Salih Sel’in isteği ile değil İGM

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, meclis üyelerinin İspanya’ya düzenlediği gezi ile ilgili yapılan haberlerde olayın çarpıtıldığını, gezinin araştırma ve inceleme gezisi olduğunu kaydederek, “Oraya Salih Sel’in isteği ile değil İGM üyelerinin aldığı kararla gidildi, kişi başına 3 bin değil bin 100 Euro ödendi” dedi.
 

Başkan Salih Sel, bazı ulusal yayın kuruluşlarında, ‘Vali parayı verdi, Meclis üyeleri İspanya’ya turistik seyahat yaptı’ başlığı ile çıkan haberlere sert tepki göstererek, yazılanların gerçeği yansıtmadığını söyledi. 43 İGM üyesinin geçen Nisan ayında İspanya’nın Madrid-Sevilla-Barcelona şehirlerine düzenlediği gezinin ‘araştırma inceleme’ gezisi olduğunu anlatan Başkan Sel, söylenildiği gibi kişi başına ödenen rakamın 3 bin Euro değil, bin 100 Euro olduğunu söyledi. Gezi kararının kendisi tarafından alınmadığını, İGM üyelerinin oy çokluğu ile alınarak Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından onaylandığını hatırlatan Sel, şöyle konuştu: “Bazı haberlerde yer alan çarpıcı açıklamaları dile getirmek istiyoruz. AKP Kadın Kolları Başkanı Hatice Özkal bizim meclis üyemizdir. Biz meclis üyelerimizin dışında hiç kimseyi götürmedik. Eş ve çocuklar konusunda sadece iki kişi eşiyle gitti, ben eşimi götürdüm, ancak cebimden bin 100 Euro para ödedim. Bir de Hatice hanımın eşi gelmiştir. Kişi başı 3 bin Euro ödendiğine dair basında yer alan açıklamalar gerçek değildir. Kişi başı bin 100 Euro ödenmiştir.”

ORAYA 43 KİŞİ GİTTİK
Gezi kararının daha önce meclis tarafından alındığını ve geziye çocukların götürülmediğini dile getiren Başkan Sel, açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçen sene alınmış bir karardı. Birçok kentin İl Genel Meclisi üyeleri birçok zamanlar çeşitli tarihlerde gitmişlerdir. Bu bir kişinin, birkaç kişinin isteğiyle olacak hadise değildir. Bizim kararlarımız biliyorsunuz, oy birliği veya oy çokluğuyla alınıyor, valilik tarafından onandıktan sonra hayata geçiyor. Burada hiçbir gayriresmi şey yoktur, haberlerde yer alan şeyler çarpıtmadır abartmadır. Biz oraya 43 kişi gittik.”

Başkan Sel, gezinin içeriği hakkında da şu bilgileri verdi: “Birçok komisyon var. Oradaki zeytinlikleri gördük. Küçük boy, bodur zeytinler var. Bunlarla ilgili çalışma yaptılar. Güneş enerjisi çok üst seviyede kullanılıyor, güneş enerjisi ile elektrik üretiliyor. Onunla ilgili çalışma yapıldı. Tarım alanlarında inceleme yapıldı. Kültür turizm komisyonundakiler kendileri açısından inceleme, araştırma yaptı. Geziyle ilgili önümüzdeki günlerde arkadaşlarımız bir rapor hazırlayıp bilgilendirme yapılacak.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com