İğneden ipliğe her şeye zam!

İğneden ipliğe her şeye zam!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, son zamlar sonucu vatandaşın doğal gaz faturasının bir yılda yüzde 30,4, elektrik faturasının da yüzde 20 arttığını belirterek, Başbakan Erdoğan'a "zamları geri al" çağrısı yaptı.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, son zamlar sonucu vatandaşın doğal gaz faturasının bir yılda yüzde 30,4, elektrik faturasının da yüzde 20 arttığını belirterek, Başbakan Erdoğan'a "zamları geri al" çağrısı yaptı.

Öztrak, son elektrik ve doğal gaz zamlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen AKP'nin 4. Olağan Kongresine işaret ederek, "Veda konuşmasında milletin gündemine ve sorunlarına ilişkin tek bir çözümü ağzına almayan Başbakan, en iyi bildiği işi yaparak yandaşı hamasetle, milleti ise zam yağmuruyla ağlattı" dedi. 

Dün akşam doğal gaza yüzde 9,8, elektriğe de yüzde 10,1 zam geldiğini, oysa daha Nisan ayında doğal gaza yüzde 18,7, elektriğe de yüzde 9,3 zam yapıldığını hatırlatan Öztrak şöyle devam etti:

"Son zamlar neticesinde vatandaşın doğal gaz faturası bir yılda yüzde 30,4, elektrik faturası da yüzde 20 arttı. Bu arada benzine yapılan zamlar da hız kesmedi ve bu hükümet sayesinde dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülke olduk. Bu zamlar 44 milyon kişinin iki günde bir bir kap et yemeği yiyemediği, 26 milyon kişinin eskiyen kıyafetinin yerine yenisini alamadığı, 42 milyon kişinin borç altında ezildiği, 49 milyon insanın ay sonunu ucu ucuna getirdiği, 61 milyon kişinin konut masraflarından şikâyet ettiği ülkemizde vatandaşlarımızı daha da ezmiş ve fakirleştirmiştir. Zamlar bununla da kalmayacaktır. İlerleyen aylarda iğneden, ipliğe her şeye zam gelecektir. Vatandaşın içine düştüğü bu durum ne dünya ekonomisindeki sıkıntılarla, ne de Suriye kriziyle açıklanabilir. Sıkıntıların tek sebebi vardır, o da beceriksiz AKP yönetimidir."

Ekonomiden sorumlu bakanlardan birinin "frene basalım" derken diğerinin "gaza basalım" dediğini ifade eden Öztrak, "Araba şarampole yuvarlanmak üzereyken bakanlar direksiyona kimin geçeceği kavgasına tutuşmuştur. Bu kavganın sonunda 70 milyon vatandaşımızın acil servis kapısına düşme, evinin tapusunu, arabasının ruhsatını bankalara kaptırma riski vardır. AKP'nin "yanlış yönet, halka ödet' yaklaşımının faturası her geçen gün daha da artmaktadır. Bunların ekonomi politikalarından anladığı zam ve zulümdür. Başbakana çağrımız bir defa da doğru bir iş yapması ve bu zamları geri almasıdır" dedi.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com