İğrenç davada salonda kimse olmayacak!

İğrenç davada salonda kimse olmayacak!
Şüphelinin 90 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, mağdur, sanık ve onların avukatlarından başka kimse olmayacak.
Bir ilköğretim okulunda görevli hizmetlinin, 15 yaşını doldurmamış 6 kız öğrenciye karşı "Çocukların cinsel istismarı" suçunu işlediği iddia edilen davanın ilk duruşmasında yargılamanın kapalı yapılmasına karar verildi.
 
 Mahkeme, kararına gerekçe olarak olayın genel ahlak ve kişilik haklarını ilgilendirdiğini gösterdi.
 
Bir ilköğretim okulunun 8. sınıfında eğitim gören 6 kız öğrenciye karşı "çocukların cinsel istismarı" suçunun işlendiği iddiasıyla açılan davanın görülmesine başlandı. Utandıran davanın tek sanığı M.A. İddianameyi düzenleyen savcılık M.A'nın işlediği iddia edilen suça karşılık, her bir mağdur için 15 yıldan az olmamak üzere toplam 90 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istiyor.
 
İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ
 
Anadolu Adalet Sarayı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık M.A, mağdurelerden Ş.Ş ve taraf avukatları katıldı. İlk celsede mahkeme ilk kararını da açıkladı ; duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi. Mahkeme, kararına gerekçe olarak da, olayın genel ahlak ve kişilik haklarını ilgilendirmesini gösterdi. Kapalı yargılama kararı mahkeme heyetinin tamamının katılmasıyla, oy birliğiyle alındı.
 
SAVCILIĞIN İDDİANAMESİNDEN
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz ay hazırlanan iddianamede, bir ilköğretim okulunda hizmetli olarak çalışan M. A.'ın, 2012 yılı içerisinde 6 kız öğrenciye karşı cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülüyor.
 
90 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR
 
Savcılık farklı zamanlarda, 15 yaşını doldurmamış kız çocuklarına karşı cinsel istismar suçunu işlediği iddia edilen M.A.'ın, her bir mağdur için 15 yıldan az olmamak üzere 90 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istiyor. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com