İhaleciler hakkında soruşturma

İhaleciler hakkında soruşturma
Kamu İhale Kurumu’na (KİK) yönelik başlatılan ihale yolsuzluğu operasyonunda tutuklanan Şenol Varürer ve Osman Turna açığa alınıp haklarında idari soruşturma başlatıldı.

Firmalara para karşılığında istedikleri itiraz raporlarını hazırlayıp özel kararlar çıkartılmasını sağladıkları iddia edilen KİK çalışanlarına yönelik başlatılan operasyonlar hakkında KİK’ten yazılı açıklama geldi. Biri kurul üyesi toplam 3 kurum çalışanından Şenol Varürer ile Osman Turna hakkında verilen tutuklama kararı üzerine bu isimlerin görevden uzaklaştırılarak, açığa alındıkları belirtildi. Açıklamada, Varürer ve Turna hakkında idari soruşturma başlatıldığı da bildirildi. Kurul üyesi Ali Kaya’nın rahatsızlığı nedeniyle hakkındaki gözaltı kararının kaldırıldığına dikkat çekilen açıklamada, adli sürecin yakından takip edildiği kaydedildi.
Açıklamada, TCK’nın 285. maddesi çerçevesinde soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmemesi, devam eden soruşturmayla ilgili olarak önemli ve hassas bir görev ifade en KİK’e yönelik haksız isnat ve yorumlarda bulunulmaması konusunda gerekli özenin gösterilmesi istendi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com