'İhbar etme iftar et'

'İhbar etme iftar et'
Başbakan ihbar et diyor belediye başkanı ise iftar et

Başbakan Erdoğan'ın Gezi olayları sırasında tencere çalanları komşularının ihbar etmesini istemesine karşılık bir belediye başkanı 'İhbar etme iftar et' kampanyası başlattı.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Başbakan'ın tersine bir kampanya başlattı. Komşuların birbirini ihbar etmesini isteyen hatta bunun için polisi de harekete geçirip mahallelere ibar kutuları koyduran Başbakan'ın aksine bir belediye başkanı komşuların birlikte iftar etmesi için çağrıda bulunuyor.

Her konuşmasında ülkeyi bölüyorlar diyen ancak kürsüden açık açık tencere tava çalanlardan şikayetçi olacak sizlersiniz diyerek halkın birbirini ihbar etmesini isteyen Başnakan'a tepkiler sürüyor. Fethiye Belediye Başkanı Saatçı, Başbakan’ın komşuları birbirine düşürdüğünü belirterek “Komşunu İhbar Etme, Komşunla İftar Et” sloganıyla bir kampanya başlattı.

Ayrıca Fethiye’de bilboardlara “komşunu şikayet etme, iftar et” afişleri asıldı. Başbakan Erdoğan’ın bu cümlelerine değinen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, komşuyu şikâyet ya da ihbar etmenin Türk kültüründe olmadığını dile getirdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı yaptığı açıklamada; “Ülkemizi yöneten iktidarın en yetkili arkadaşları, en yetkili kişileri, Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, özellikle bu gezi olayları protestosu ile ilgili onların ifadesi ile ilgili çanak çömlek çalan ve komşusunu rahatsız edeni, “komşunu ihbar et, komşunu şikâyet et, her şeyi bizden beklemeyin, git karakola yâda 155’i ara komşunu şikâyet et” adı altında cümleler sarf edildi. Bu olay kamuoyuyla da basına yansıdı.” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com