İHH ve 'Yeni Türkiye' gerçeği!

İHH ve 'Yeni Türkiye' gerçeği!
Başbakan Erdoğan’ın mağdur edebiyatında zirveyi zorlayarak aldığı ‘’evet oyları’’ sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin dört bir tarafında yerleştirilmedik terör örgütü ve uzantısı kalmamış

AKP Hükümeti’nin destek vererek Suriye sınırımızda Devlet kurma planları yapan El Kaide terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırlarının içinde de beslendiği ve hızla kök saldırı dün polisin yaptığı ve 6 ili kapsayan operasyonlarda deşifre oldu.

11 yıllık iktidarı boyunca Başbakan Erdoğan’ın mağdur edebiyatında zirveyi zorlayarak aldığı ‘’evet oyları’’ sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin yani vatanın dört bir tarafında yerleştirilmedik terör örgütü ve uzantısı kalmamış.Başbakan Erdoğan’ın Fetullah Gülen Cemaati’ni kastederek ‘’virüs’’ benzetmesi yapmasından yola çıkarak, asıl kendi zihniyetinin virüs gibi Türkiye’nin dört bir yanına, devlet ve özel sektöre sızmış ve kadrolaşmış yapıları hızla deşifre olmakta.

Vatanın yağmalanmayan bir avuç toprağı, peşkeş çekilmeyen bir çakıl taşı kalmamış görünüyor.BDP’nin (zamanında farklı isimleri olan parti uzantılarının kalıntısı, zihniyetleri hep aynı) ve Atatürk düşmanlarının kin içerisinde söyledikleri ve itibarsızlaştırmaya çalıştıkları  ‘’Vatan, Millet, Sakarya’’ söyleminin, ‘’bir çakıl taşımıza, bir avuç toprağımıza göz dikildiği’’nin, Türkiye’nin dört bir yanında düşmanları olduğunun bir efsane olmadığı; tam anlamıyla ‘’Gerçeğin Ta Kendisi’’ olduğunu 2014 yılının Türkiye’sinde hepimiz görüyoruz.

Vatanseverliği terörizmle aynı tutmaya çalışan zihniyet, Türk Milliyetçiliğini yok etmek isteyen ve bunu Başbakan Erdoğan’ın tüm konuşmalarında duymayan kalmadı.

Türk düşmanlığı yapılan 2014 Türkiye’sinde Türk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanları, Başbakan Erdoğan’ın verdiği tavizler ve cesaretlendirmelerle ülkemizin her karışına hızla yayılmış.

El Kaide terör örgütü de, şimdilerde bilinen 6 ilimizdeki operasyonlarla deşifre oldu. Adana, Gaziantep, İstanbul, Kilis ve Kayseri, El Kaidenin en yaygın üsleri kapsamında Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla ortaya çıkarıldı.Kilis İnsani Yardım Vakfı (İHH) depo ve ofisinin de basıldığı operasyonda El Kaide’nin Türkiye sorumlusu Halis B. ile Ortadoğu’daki 2 numaralı ismi İbrahim Ş.’nin de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. El Kaide’nin üst düzey 3 yöneticisinin ise operasyondan hemen önce Suriye’ye kaçtıkları öğrenildi.

Hürriyet’in haberine göre; terör ve istihbarat ekibi, El Kaide’nin Van’da tekrar yapılanmaya gittiği, ‘Medrese’ eğitimlerini sürdürdüğü, yurtdışına militan gönderdiği iddiası üzerine 15 ay önce tekrar çalışma başlattı. Van’da Halis B. ile İbrahim Ş.’nin yanı sıra 2 ulusal gazetenin Van eski sorumlusu Kenan G. ile İlhami B. ve Serdar E., Yakup K., Öztekin O., İbrahim Ş., Ümit İ., Şahebettin A., M. Sadi A., Ali İhsan D., Yavuz Y., Ferit G., Ekrem M., Abdullah K.¸ Atilla A. gözaltına alındı. Kilis’te ise İHH’nın depo ve bürosuna sabah 06.30’da baskın yapan polis yaklaşık 4 saat arama yaptı. İHH’nın Kilis Bürosu’nda çalışan İ.İ. gözaltına alınırken vakfın yönetim kurulu üyesi R.Ç. de Kayseri’deki evinde gözaltına aldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan Ö.F.A. umrede olduğu için alınamadı.

Operasyon kapsamında İstanbul’da 3, Kilis ve Kayseri’de 1’er kişi, Van’da 18, Adana’da 3 ve Gaziantep’te 2 kişi gözaltına alındı.

Soruşturmayı yürüten terör ve istihbarat birimleri ‘deşifre’ olmaması için operasyonu gizli yürüttü. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Van Valisi dahil kimseye bilgi verilmedi.

Operasyon Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul’un bilgisi dahilinde yapıldı. Arama ve gözaltı yapılacak illere de Van’dan polis ekibi gitti.Suçlamalar arasında, Türk Halkı’nın dini duygularının nasıl sömürüldüğünü, Allah-Peygamber diyerek, Suriye’deki mülteciler üşüyor, diyerek nasıl acındırma yapıldığını, toplanan zekat ve kurban derisi yardımlarının terör örgütüne maddi kaynak sağlamak için kullanıldığı da deşifre olmuş durumda.

AKP Hükümeti’nin iktidarını sağlamlaştırdıktan sonra neden hemen Türk Hava Kurumu’na yapılan kurban derileri bağışlarına ve toplama yetkisine göz dikerek kanununda düzenlemeye gittiği de netleşti.

İslamiyet’i barış dininden savaş dinine çevirmeye çalışan, Müslüman olup olmadıkları bile tam olarak bilinmeyen; ama kendine Müslüman görüntüsü verip, Allahüekber’i ezbere söyleyerek insan kafası kesen, canlı canlı insanları parçalara ayıran, Müslüman kadınlara tecavüz eden, uzun sakallar bırakan katillere, AKP Hükümeti’nin silah ve mühimmat yardımlarının yanı sıra, bir de kendine insani yardım kuruluşu diyerek göz boyayan kuruluşlar aracılığıyla maddi destek de sağladığı zekat ve toplanan kurban derilerinden anlaşılıyor.

El Kaide operasyonu kapsamında ele geçen zanlılara yönelik suçlamalar şöyle:

-Suriye’ye 15 kişilik gruplar halinde savaşçı göndermek,

-Afganistan, Pakistan gibi ülkelerden gelen El Kaidecilerin Suriye’ye geçişini sağlamak,

-Zekat, yardım, deri gibi kalemlerle esnaftan para toplayarak bu parayı Suriye’de savaşan El Kaide güçlerine aktarmak,

-Suriye, Pakistan ve Afganistan’a silahlı eylemlerde kullanılmak üzere eleman, para, gıda, yiyecek, silah vb. temini ve aktarımı yapmak,

-Suriye’deki El Kaide bağlantılı kamplara giderek para, silah, giyim ve gıda malzemeleri ikmali yapmak,

-İllegal eylemler organize etmek,

-El Kaide’ye eleman sağlamak,

-Dernekler yoluyla örgüte maddi destek sağlamak.

11 yıllık AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özlemini duyduğu ‘’YENİ TÜRKİYE’’si  bu. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com