“İhmal ile Kaderi Karıştırmayalım”

“İhmal ile Kaderi Karıştırmayalım”
DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi yaptığı açıklamada, son zamanlarda maden ocaklarında hayatını kaybeden işçilerin, ihmaller yüzünden öldüklerini belirterek, ayrıca aile hekimliği ve Kütahya'daki eski yapılar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda

DSP Kütahya Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi yaptığı açıklamada, son zamanlarda maden ocaklarında hayatını kaybeden işçilerin, ihmaller yüzünden öldüklerini belirterek, ayrıca aile hekimliği ve Kütahya'daki eski yapılar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda da bulundu.
“ BAŞBAKAN KADER OLAYINI ARAŞTIRSIN”
Başbakanın kader olayını tam manasıyla bilmediğini savunan Nimsi, kader olayına açıklık getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Gerekli önlemler alınmadan yapılan çalışmalar sonunda kaybedilen canlar için 'Kaderdi' denilemez. Kur'ana gerçekten vakıf olanların açıklaması da bunu kanıtlar. Herhangi bir konuda yapılması gerekenlerin tümü yapılmışsa, ortada sorgulanacak bir durum yoksa meydana gelen olay ''Kader''dir.”
Daha fazla kâr, daha fazla para derdine düşerek, insana önem vermeyenlerin, onu para kazanmak için bir araç gibi görenlerin, can kaybından rahatsız olmayanların bunun hesabını Allah katında mutlaka vereceklerini belirten Nimsi; “Bir memlekette bir yılda birden fazla maden ocağı kazası meydana geliyorsa hiç ders alınmıyorsa, insan canına hiç önem verilmiyor demektir. Maden ocağı kazasında ön sırada olmamızın başka mantıklı açıklaması da olamaz”dedi.
“SAĞLIK SİSTEMİ SORUN OLMAYA DEVAM EDİYOR”
Sağlık konusunun Türkiye'de pek önemsenmeyen bir konu olduğunu hatırlatan Nimsi, aile hekimliği konusununda Türkiye'de istenen başarıyı yaklayamadığını vurgulayarak aile hekimliğindeki çarpıklıları sıraladı: “Alelacele hayata geçirilen uygulamada, bazı aile hekimleri, hastanın sürekli kullanmak zorunda olduğu ilaç yerine kendisinin istediği ilacı yazmakta, hastayı mağdur etmekte. Mobil eczane ise daha da komik. İlaç bedelini zor ödeyen bir çiftçi, işsiz bu uygulamadan nasıl yararlanacak? Tümüyle parası olana hitap eden, göstermelik bir uygulamadır. Çalışırken her ay düzenli sağlık primi ödeyen insanlarımızdan, her muayene için muayene parası, ilaç parası alınmasına ne demeli? Yeşil kartın yoksul halktan çok zengine verilmesi nedendir?” şeklinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.
“ESKİ YAPILAR HEP ESKİ Mİ KALACAK”
Kütahya'da da insana önem verilmediğini gösteren örneklerin pek çok olduğunu dile getiren Nimsi, daha önce eski evlerin dıurumu ile ilgilendirmez pek çok yere müracaat ettiklerini ancak tatmin edici cevaplar alamadıklarını belirtti .Nimsi, herhangi bir önlem alınmayan eski evlerden bir tanesinin yıkılması ile vatandaşların ölmesi olayına kader mi yoksa ihmal denileceğini merak ettiğini de vurguladı.
“TURİZM ALANLARIMIZ HARAP DURUMDA”
Kütahya'daki turistik alanların durumunun pek iyi olmadığını vurgulayan Nimsi, turistik alanların yeteri ilgiyi göremediğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Turistik alanlarımızdan biri diye övündüğümüz, yazın yerli turistlerin akınına uğrayan Ilıca'da ise durum daha da içler acısı. Adı olan ama hiçbir işlevi olmayan bir sağlık ocağı göstermelik bir ambulansla orada göz boyamaktadır. Meydana gelecek bir olayda can kaybı olduğunda bunun vebali kimin olacak? İnsanlar gündüz rahatsızlanırsa, görevlendirileceğini duyduğumuz 112 Acil servis imdada yetişecek. Ya mesai saatinden sonra? İşte o zaman iş orada yaşayanlara düşüyor. Kimse hastalanmayacak. Herhangi bir kaza yaşamayacak. Ya da bir olay meydana gelir de can kaybı olursa 'Kader' diyecek.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com