İhmali olanlara tazminat davası açtı

İhmali olanlara tazminat davası açtı
7 Şubat 2013 tarihinde Sakarya'daki bir alışveriş merkezinin go-kart pistinde boyun atkısının aracın aksına dolanması sonucu kafası koparak feci şekilde can veren Tuğba Erdoğan’ın babası Süleyman Erdoğan 500 bin liralık tazminat davası açtı.
Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisi Tuğba Erdoğan’ın ölümü sonucu Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Ağırceza Mahkemesi'nde kamu davası açmasının yanı sıra, Tuğba’nın babası emekli teknisyen Süleyman Erdoğan da avukatı aracılığı ile 500 bin liralık tazminat davası açtı. Avukat Rıza Saka konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Tuğba’nın feci şekilde ölümü ailesini ve sevenlerini perişan etti. Aradan 45 gün geçti ama onlar kendilerini toparlayamadı. Bu nedenle tazminat davası için işlemleri yeni başlattık. Yaptığımız araştırmalara göre; belediye, işletmeci, ithalatcı firma ve alışveriş merkezinin kusurlu ve ihmali olduklarını düşünüyoruz. Bu nedenle bu 4 kuruluşa toplam 500 bin liralık tazminat davası açtık. Bu meblağın 400 bin lirası manevi tazminat talebidir. Bir genç kızın hayatının baharında aramızdan ayrılması aileyi perişan etmiştir. 100 bin lira ise maddi tazminat talebimiz vardır.”dedi.
TUĞBA’NIN DOĞA TUTKUSU NEDENİYLE ORMAN KURULACAK
Acılı baba Süleyman Erdoğan; tazminat parası ile eğitim ve orman kurulacağını açıkladı. Süleyman Erdoğan şunları söyledi:“ Aile olarak derin acımız devam ediyor. Ancak kadere inandığımız için boyun eğmekten başka çaremiz yok. Kızımın kaybından yaşadığımız üzüntüyü onun tutkun olduğu doğaya katkı sağlamakla teselli bulacacağız.Tazminat davasından kazanacağımız paranın bir kısmı ile Tuğba’nın çok düşkün olduğu 2 kardeşinin Üniversite öğrenimleri ile Tuğba’nın anısına Gediz’de Tema ile işbirliği içinde bir orman kuracağız. Yine 18 yıl önce lösemiden kaybettiğimiz Tuğba’nın ablası Merve adına da aynı şekilde ağaçlandırma yapacağız. Zaten fırsat buldukça ben fidan dikmeye devam ediyorum. Adaletin tecelli edeceğine inancım var.”şeklinde sözlerini tamamladı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com