İhraç Edilecekler mi, Edilmeyecekler mi?

İhraç Edilecekler mi, Edilmeyecekler mi?
Üçü de hayatlarındaki önemli bir sorunun cevabını merak ediyorlar. İhraç edilecekler mi, edilmeyecekler mi?

Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Savcı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Ergenekon sanığı Adana Savcısı İlhan Cihaner. İhraç edilecekler mi edilmeyecekler mi?

Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Savcı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Ergenekon sanığı Adana Savcısı İlhan Cihaner. Üçü de hayatlarındaki önemli bir sorunun cevabını merak ediyorlar. İhraç edilecekler mi, edilmeyecekler mi? Soru bu.

O kritik sorunun cevabını, HSYK verecek. Geri sayım ise tamamlanmak üzere. Kurul'un, disiplin dosyalarını bu hafta tozlu raflardan indireceği belirtiliyor.

Disiplin dosyaları, aslında bir önceki HSYK'dan miras kaldı. Eski HSYK üyeleri, Ergenekon hakim ve savcılarına takılınca, disiplin dosyaları yıllarca karara bağlanamadı.

OSMAN KAÇMAZ

Onların başında Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz geliyor. Adalet Bakanlığı müfettişleri, Kaçmaz'ın meslekten ihracını istedi. Suçlamalar; imzada sahtecilik, sanıklara akıl vermek, adil yargılamaya müdahale ve dinleme kararlarını deşifre etmek...

ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU


Ve Eminağaoğlu. Askere gitmemek için sahte sağlık raporu aldığı iddiasıyla gündeme gelen Eminağaoğlu da ihracı istenen savcılardan. Devam eden davaları yönlendirdiği ve izinsiz açıklama yaptığı iddiasıyla, Eminağaoğlu'nun ihraç edilmesi talep ediliyor...

İLHAN CİHANER

Ergenekon sanığı savcı İlhan Cihaner de HSYK'nın disiplin listesinde. Cihaner hakkındaki talep de aynı; meslekten ihraç...

HSYK'nın zaman kaybetmeden disiplin dosyalarını karara bağlayacağı ifade ediliyor. Kurul'un ihraçlarla ilgili hükmünü, bu hafta sonuna kadar vereceği ileri sürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com