İhsan Eliaçık'tan AKP'ye eleştiri

İhsan Eliaçık'tan AKP'ye eleştiri
İslamcı aydınların muhalif yüzü olan İhsan Eliaçık Habertürk'te Balçiçek İlter'in konuğu oldu.

Eliaçık, hükümetin Kürt politikalarına çarpıcı eleştiriler yöneltti..

Muhalif islamcı aydın İhsan Eliaçık, Habertürk ekranlarında Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı. Kürt meselesinden müslüman ülkelerdeki protestolara kadar gündemi yorumlayan Eliaçık çarpıcı açıklamalarıyla dikkat çekti.

Kürt meselesinde tırmanan şiddet dalgasını yorumlayan İhsan Eliaçık, hükümetin politikalarını eleştirdi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in "şehitlik nasip işidir" şeklindeki sözlerini eleştiren Eliaçık, Kürt sorununda İmralı'dan Kandil'e, BDP'den MHP'ye kadar herkesin çözümün bir parçası haline getirilmesi gerektiğini, kimsenin dışlanmaması gerektiğini söyledi.

"ŞEHİTLİK NASİPTİR" SÖZÜ HÜKÜMETİN HATALARINI PERDELİYOR

"Bunlar yanlış sözler. Böyle konuştuğunuz zaman olayı konuşulmaz hale getiriyorsunuz. Belki ölen askerlerdedir hata, belki askeri politikalar yanlıştır... Bunları konuşamaz hale geliyoruz. Şehitlik dini bir kavramdır ama bakanların dilinde pelesenk haline gelmiş durumda. Şehitlik ve kader gibi dini kelimeler hükümetin politikalarındaki hataları perdeleyen bir amaçla kullanılabiliyor. Bu olanlar kader değil. Bunca insan yanlış politikalar nedeniyle ölüyor olabilirler. Göçükler de buna dahildir. Buna iş kazası diyemezsiniz. "

İMAM HATİPLİLER BAL GİBİ DE ANARŞİST OLUR

Başbakan'ın İmam Hatip Liselerinden anarşist ve terörist yetişmeyeceği yönündeki açıklamalarını değerlendiren Eliaçık, "İmam Hatipliler bal gibi de anarşist olur" dedi. İmam Hatip Liselerinde okutulan müfredatı da eleştiren Eliaçık, "İmam Hatiplerde okutulan müfredat Emevi dinidir. Gençler İmam Hatip yoluyla uyuşturuluyor." diye konuştu.

GENÇLİK İMAM HATİP YOLUYLA UYUŞTURULUYOR

"İmam Hatipli terörist olamaz ama anarşist olabilir. Hem de bal gibi olur. İmam Hatipli sosyalist olabilir mi? O da olur. Hem de bal gibi olur. Hatta devrimci İmam Hatipliler olmalı... Şimdi imam hatiplerin kökten sorgulanması gerekir. İmam hatipte öğretilen din müfredatının sorgulanması gerekiyor. Ne diyanetteki ne de imam hatiplerde okutulan müfredat Emevi dinidir. Dinin afyon yüzüdür. Halk diyanet yoluyla uyuşturuluyor,gençlik de imam hatip yoluyla uyuşturuluyor."

KAFASI ÇALIŞAN İMAM HATİPLİ ATEİST OLUR

"Kaynaklar gözden geçirilmeksizin kuran kurslarında İmam Hatiplerde anlatılıyor. İmam hatiplerin tepkisi ateizmdir. Şimdi bu kitaplarda yer alan yanlış rivayetler var,kafası çalışan bir imam hatipli bunlara bakıyor bakıyor sonunda bir yerde patlıyor. İsyan ediyor. Sorgulayanlar kafası çalışanlar ateist oluyor."
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com