'İhsaniye okuyor' projesi

'İhsaniye okuyor' projesi
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde halkı kitap okumaya alıştırmak için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde halkı kitap okumaya alıştırmak için yürütülen çalışmalar devam ediyor.
İlçe merkezindeki bir kıraathanede toplanan belediye başkanları, kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler yaklaşık iki saat kitap okudu.
İlçe yöneticileriyle birlikte kıraathanede kitap okuyan ve kitap okuma kampanyası hakkında bilgi veren İlçe Kaymakamı Ömer Faruk İlhan, kampanyanın iki grup halinde yürütüldüğünü, bunlardan birinin öğrencilere, diğerinin de halka dönük olduğunu söyledi. Kitap okumayı ilçede bir kültür haline getirmek istediklerini söyleyen İlhan, 'Çok okuyan öğrencilerimize yönelik 17 Aralık'ta ilk ödül törenini yapacağız. Bu aynı zamanda halkımız içinde ilk ödül töreni anlamına geliyor. Kampanyanın sembolik bir kampanya olmaması için gençlere örnek olma adına ilçenin ileri gelenlerini bir araya getirip düzenli olarak kitap okuyacağız. Bugün de bunun ilk adımını attık' dedi.
Anlamı 'okuma yeri' olan kıraathane kültürünü yeniden canlandırmak için burayı seçtiklerini anlatan İlhan, dönüşümlü olarak bütün kıraathanelerde bu faaliyetin sürdürüleceğini ifade etti. İlçe belediyesinin hoparlöründen hafta için hergün bir öğrencinin 5'er dakika kitap okuduğunu aktaran İlhan, 'Halk Eğitim Merkezi müdürümüzün fikri ile öğrencilerimiz hergün belediye hoparlöründen kitap okuyor. Her gün dönüşümlü olarak bir öğrencimiz okuyor. Ve halkın da öğrencilerini hangisini daha iyi okuduğu noktasında karar belirtmelerini sağlıyoruz. Bu öğrencilerimizi motive ediyor. Çocuk heyecanla sıranın kendisine gelmesini bekliyor. Biz okuma faaliyetini sembolik olarak öylesine başlatıp bırakmadık, bu atmış olduğumuz adımla bu konuda ne kadar samimi olduğumuzu göstermiş oluyoruz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com