“II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” masaya yatırıldı!..

“II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” masaya yatırıldı!..
Değişen toplumda kültürlenme ve kültürleşme ana temasıyla 26-27-28 Mayıs 2011 tarihlerinde Kütahya'da gerçekleştirilecek olan “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” öncesinde sempozyumu düzenleyen kurum ve kuruluşlar Hilton Garden Inn'de Ote

Değişen toplumda kültürlenme ve kültürleşme ana temasıyla 26-27-28 Mayıs 2011 tarihlerinde Kütahya'da gerçekleştirilecek olan “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu” öncesinde sempozyumu düzenleyen kurum ve kuruluşlar Hilton Garden Inn'de Otelinde bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundular. Ön toplantıda çıkan karar ise “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu”nun ulusal medyada tanıtılması gerektiği vurgulandı.Sempozyum aynı anda içerisinde birçok konseri ve etikinliği de barındırıyor.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Uğur Türkmen sempozyumun alt başlıklarını katılımcılara anlatarak, sempozyumda yapılacak işlemlerin sıralamasını anlattı.
Değişen toplum ve müzik, müzik geleneklerine bakış, müzikte yerel ve küresel dinamikler, yerel müziklerin değişimi, müzik beğenisinde kültürel etkenler, kültürleşmenin getirdiğiğ müzik değişimi, kültürlenme ve kültürleşme kuramları, değişim ve müzik endüstrisi üzerine konuşmasını gerçekleştiren Türkemen, “II. Ulusal Hisarlı Ahmet Sempozyumu”nun Kütahya için çok iyi bir değer olduğunu ifade etti.
Katılımcıların www.hisas.org.tr internet adresinden sempozyuma katılımı gerçekleştirebilecekleri ve gerekli bilgilere bu adresten ulaşabilecekleri yine Uğur Türkmen tarafından sempozyum öncesi toplantıda bir kez daha dile getirildi.
Sempozyumun Kütahya Hilton Garden Inn' de gerçekleştireceklerini dile getiren Türkmen, katılımcılar için internet sitelerinde kolaylık olsun diye kütahyadaki otellerin iletişim adreslerini verdiğini ve sempozyuma dair bir çok şeyi internet sitesinden isteyenlerin bulabileceğini söyledi.
Sempozyum öncesi toplantıda konuşan KÜTSO Meclis Başkanı Nihat Delen, sempozyum için büyük sorumluluk aldıklarını ve tüm dileklerinin herşeyin yolunda gitmesi ve sempozyuma katılanların mutlu bir şekilde ayrılması olduğunu söyledi.
Yapılan toplantıda söz alan Dumlupınar Üniversitesi ( DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Kibici, sorulan sorular üzerine müzikle ilgili eksik olan bazı bölümlerin üniversite bünyesinde açılabileceğine dair ip uçları verdi. Kibici, kültürün gelişmesi yolunda atılan her adımın yanında olacağını ve devamlı destek vereceğini de sözlerine ekledi.

www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com