IKCO, gözünü Anadolu'ya dikti

IKCO, gözünü Anadolu'ya dikti
Türkiye'de otomotiv pazarına Samand modeli ile hızlı bir giriş yapan IKCO'nun Türkiye distribütörü M.Y.S. Otomotiv, bayilik ağını özellikle Anadolu'da genişletmeyi hedefliyor. M.Y.S. Otomotiv'in bayilik hedefinde Antalya, Ankara, Adana ve Gaziantep il

IKCO, Türkiye'de otomotiv pazarına Samand modeliyle hızlı bir giriş yaptı. Samand LX'den sonra ilkbaharda Soren modelini getirmeye hazırlanan IKCO'nun Türkiye distribütörü MYS Otomotiv, bayilik ağını hızla genişletmeyi planlıyor. 2008 yılı için hedeflerini tutturan MYS Otomotiv'in en büyük hedefi ise Anadolu'da sektörde söz sahibi olmak.
Bu yılın sonuna kadar Türkiye genelinde bayi sayısını 40'a yükseltmek istediklerini ifade eden MYS Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Seskır, Anadolu bayiliklerine büyük önem verdiklerini dile getirdi. Türkiye pazarına iki yıl önce giriş yapan IKCO'nun yakın bir zamanda en çok satan araç olacağını ileri süren Yiğit Seskır; İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerin yanı sıra IKC O'nun özellikle Anadolu'da bayi, servis ve pazar ağını genişletmeye yoğunlaştıklarını ifade etti.
MYS Otomotiv olarak bu konuda çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Genel Müdür Yiğit Seskır, dünyanın 14. büyüğü olan İranlı IKCO'nun Anadolu'daki hedef illerini şu şekilde sıraladı: Antalya, Trabzon, İzmit, Samsun, Erzurum, Denizli, Mersin, Adana, Sivas, Muğla, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Gaziantep, Eskişehir, Yozgat, Ankara, İzmir ve İstanbul.
Öte yandan, hem üreticiler hem de tüketiciler açısından büyük fiyat avantajları sağlayan ÖTV indirimi sayesinde piyasanın hayli canlandığını söyleyen MYS Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Seskır, indirimin otomotiv sektörüne bir hareket getirdiğini, Samand stoklarının neredeyse tükendiğini belirtti.
MYS Genel Müdürü Yiğit Seskır, otomotiv sektörünün bir temsilcisi olarak ÖTV indiriminin dışında hükümetten beklentilerinin, üç aylık bir dönem için geçerli olan bu ÖTV indirim süresinin uzatılması olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com