IKEA’dan ''at eti'' açıklaması

IKEA’dan ''at eti'' açıklaması
IKEA Türkiye, Türkiye'deki mağazalarında yer alan restoranlarda satışa sunulan köfte ve sosis ürünlerinin tamamının yüzde 100 dana eti olduğunu ve yerli tedarikçilerden temin edildiğini bildirdi.

IKEA'dan yapılan açıklamada, ''IKEA Türkiye mağazalarında yer alan restoranlarda satışa sunulan köfte ve sosis ürünlerinin tamamı, hizmet vermeye başladığımız günden bu yana Türk Gıda Kodeksi'ne uygun şekilde yüzde 100 dana eti olmakta olup, yerli tedarikçilerden temin edilmektedir. IKEA Türkiye, halihazırda hijyenik ve sağlıklı üretim yapısıyla bilinen Pınar Et ile çalışmaktadır. Yurtdışında yayınlanan haberlerin de IKEA Türkiye ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır'' denildi.
 
IKEA'nın Çek Cumhuriyeti'ndeki mağazalarında satılan köftelerde at etine rastlandığının belirtilmesi üzerine, İsveç mağazalarındaki köfte satışının durdurulduğu açıklanmıştı.

IKEA, İSVEÇ’TE KÖFTE SATIŞINI DURDURDU
 
Alışveriş merkezi IKEA, Çek Cumhuriyeti'ndeki mağazalarında satılan köftelerde at etine rastlandığının belirtilmesi üzerine, İsveç mağazalarındaki köfte satışının durdurulduğunu açıkladı.
 
Alışveriş merkezinin basın danışmanı Sara Paulsson, bugün yaptığı açıklamada, müşterilerin endişelerinden dolayı, İsveç'teki IKEA alışveriş merkezlerinde köfte satışının durdurulduğunu söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com