"İki bin aileye yardım yapacağız"

"İki bin aileye yardım yapacağız"
Uşak Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunmak amacıyla "Yüreklerine Umut Olalım" kampanyası başlattı.

Uşak Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunmak amacıyla 'Yüreklerine Umut Olalım' kampanyası başlattı.
Belediye Başkanı Ali Erdoğan yardım kampanyası ile ilgili düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine rencide etmeden gıda yardımı yapacaklarını söyledi.
Bu yıl Ramazan ayında para harcayarak kültürel faaliyette bulunmayacaklarını ekonomik kriz ortamında kaynakları daha verimli kullanacaklarını söyleyen Ali Erdoğan, belediye olarak kampanyaya 100 bin TL ayırdıklarını kaydetti. 'Yüreklere Umut Olalım' kampanyası kapsamında maddi durumu iyi olan herkese Ramazan ayında en az bir aileye yardım yapma çağrısında bulunduklarını anlatan Erdoğan şunları söyledi; 'Ramazan ayı birlik ve beraberlik duygularının en fazla hissedildiği aydır. Belediye olarak yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında vatandaşların rencide edilmemesine özen göstereceğiz. Yardım yapacağımız ailelere yardım paketlerini gece ulaştıracağız. Bu kampanyada isteyen vatandaşlarımız bankalarda açılan hesaplara 50 TL bağışta bulunarak bir aileye gıda yardımında bulunmuş olacak. Biz belediye olarak 100 bin TL parayı bu kampanyaya aktardık. Her aileye 50 TL yardım yaparak iki bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz'
Yardım paketlerinin muhtarlıklar ve sosyal yardımlaşma vakfından alınan bilgiler doğrultusunda ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinin ardından dağıtılacağını, da belirten Erdoğan, yardım alan kişilerin rencide edilmemesi konusunda hassas davranacaklarını kaydetti. Ramazan ayında kampanya dışında belediye önünde iftar cadırı da kurulacağını belirten Ali Erdoğan, ' İftar cadırını bir yardım vakfı kuracak. Bizde bu cadıra destek olacağız Bunun dışında sivil toplum örgütlerinin iftar organizasyonlarına da destek vereceğiz. Ramazan ayının ilimizde kardeşlik, yardımlaşma ve birlik beraberlik içerisinde geçeceğini ümit ediyoruz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com