İki farklı polis portresi...

İki farklı polis portresi...
Biri yırtılan Atatürk posterini cebine koydu, diğeri Türk bayrağı açtırmadı.
Zonguldak’ta Türk bayrağı açan gençleri engelleyen polis tepki görürken, dün Dicle Üniversitesi’nde PKK’lıların yırttığı Atatürk posterini katlayıp cebine koyan polis ise ‘helal olsun’ dedirtti.
 
ZONGULDAK’TA POLİS TÜRK BAYRAĞI AÇTIRTMADI
 
Geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta, Türk bayrağı açarak slogan atan bir grup genç, izinleri olmadığını söyleyerek kendilerini uyaran polisle tartışmıştı.


 
Madenci Anıtı önünde toplanan 12 gencin, yanlarındaki büyük Türk bayrağını açarak slogan atmaya başlaması üzerine gelen polis ekibi, izinleri olmadığı gerekçesiyle gençleri uyarmıştı. Polisin ‘Her önüne gelen bayrağı seviyorum diye bayrak açamaz, başımızda büyük insanlar var, onlar karar veriyor!’ demesi ise dikkat çekmişti.
 
PKK’LILARIN YIRTTIĞI ATATÜRK POSTERİNİ KATLAYIP CEBİNE KOYDU
 
Dün Dicle Üniversitesi’nde yaşanan olaylarda Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi içerisinde ve dışında toplanan PKK sempatizanlarının öncülük etitği yaklaşık 2 bin kişilik grup da konferansın yapıldığı salona yürümek istedi. Ancak önlem alan polis buna izin vermeyince, yapılan görüşmeler sırasında bina içinde bulunan grubun, sınıflardaki Atatürk posterlerini yırtarak pencerelerden dışarı attığı görüldü. Yırtılıp atılan bir Atatürk posterini, bir çevik kuvvet polisinin yerden alarak katladıktan sonra cebine koyduğu görüldü.(IUK)


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com