İki gazeteciye müebbet hapis verdiler

İki gazeteciye müebbet hapis verdiler
Özgür Radyo genel yayın koordinatörü Füsun Erdoğan ve Atılım Gazetesi yazarı Bayram Namaz müebbet hapse çarptırıldı

Yedi yıldır devam eden Yasadışı Marksist Leninist Komünist Parti(MLKP) örgütü davasında mahkeme karar verdi. Anayasayı değiştirmeye teşebbüsten  yargılanan ve aralarında Özgür Radyo genel yayın koordinatörü Füsun Erdoğan ve Atılım Gazetesi yazarı Bayram Namaz'ın da bulunduğu 7 kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi.

10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Erdoğan’ın da arasında bulunduğu 9 tutuklu sanık katıldı. Son savunmasını yapan Özgür Radyo eski genel yayın koordinatörü Füsun Erdoğan, dava kapsamında basın ve gazetecilik mesleğinin yargılandığını belirterek, şunları söyledi:


“90’lı yıllarda gazetecilerin payına faili belli cinayetler ve kaçırılarak kaybedilmeler düşüyordu. Şimdi de görüşlerimizi dile getirdiğimizde Terörle Mücadele Kanunu(TMK) kapsamında yargılanıyoruz. Gazeteci ve radyocu kimliği dolayısıyla 24 saati denetlenebilir, şeffaf bir hayatım var. Hiçbir zaman muhalif bir gazeteci olduğumu saklamadım. Bu yüzden hep polisin hedefinde oldum. 1996’da mesai bitiminde İstanbul Sıraselviler Caddesi’nde gözaltına alındım. O dönem TİM-3’de görevli olan Bayram Kartal bana, ‘Sana öyle bir kazık çaktım ki 60 yaşına kadar çıkamazsın’ demişti. O zamanlar insanlara işkencelerle suçlar kabul ettiriliyordu. Şimdi ise düzmece delillerle suçlanıyorlar.”  (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com