İki kez toprağa verildi

İki kez toprağa verildi
Simav'da, kalp yetmezliği yüzünden ölen ve toprağa verilen 77 yaşındaki kadının cenazesi, yanlış mezara defnedildiği iddiasıyla bir gün sonra çıkarılarak başka mezara nakledildi

Simav'da, kalp yetmezliği yüzünden ölen ve toprağa verilen 77 yaşındaki kadının cenazesi, yanlış mezara defnedildiği iddiasıyla bir gün sonra çıkarılarak başka mezara nakledildi
Kütahya'nın Simav ilçesinde, kalp yetmezliği nedeniyle vefat ettikten sonra defnedilen 77 yaşındaki kadının cenazesi, yanlış mezara defnedildiği iddiasıyla bir gün sonra çıkarılarak başka mezara nakledildi.
Alınan bilgiye göre, uzun süredir kalp ve solunum yetmezliği rahatsızlığı bulunan Umahan Sevgi (77), 29 Kasım'da Cuma Mahallesi'ndeki evinde yaşamını yitirdi. Yaşlı kadının cenazesi, çocukları ve yakınları tarafından önceki gün öğle vakti Cuma Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Kadının oğlu Halis Sevgi, defin işleminden sonra dükkanına uğradığı komşusu Ali Oğul'a, annesinin cenazesini, onun dedesinin mezarının yanına defnettiklerini söyledi.
Ali Oğul'un yaptığı araştırma sonucu, cenazenin, Oğul ailesine ait 100 metrekarelik aile kabristanına defnedildiği belirlendi.
Söz konusu aile kabristanının, 1984 yılında mezarlık için arsasını bağışlayan dedesinin talebi doğrultusunda kendilerine tahsis edildiğini öne süren Ali Oğul, başka bir cenazenin buraya gömülmesini istemediklerini söyleyerek, duruma itiraz etti.
Umahan Sevgi'nin cenazesi, Ali Oğul'un ısrarı sonucu dün çocukları ve yakınları tarafından mezardan çıkarılarak, belediyenin onayıyla Yeni Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.
Hikmet Sevgi, AA muhabirine, yaptıkları yanlış yüzünden annesinin cenazesini iki kez defnetmek zorunda kaldıkları için vicdan azabı çektiğini söyledi.
Annesinin cenazesini defnettikleri yerin, komşuları Oğul ailesine ait olduğunu bilmediklerini dile getiren Sevgi, ''Çevresi beton duvarla çevrilmiş, ancak yüksek otlar nedeniyle görünmüyordu. Tel örgü de bulunmayınca sahipsiz zannettik. Yanlış yaptığımızı anlayınca hayatta çok sevdiğimiz annemizi öldükten sonra iki kez gömmek zorunda kaldık. Allah günahlarını affetsin, nur içinde yatsın, toprağı bol olsun. Oğul ailesinin tepkisini anlayışla karşılıyoruz. Onlara kırgın değiliz'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com