“İki kişi ölüm eşiğinde”

“İki kişi ölüm eşiğinde”
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, cezaevlerinde süren açlık grevlerinde iki kişinin ölüm eşiğinde olduğunu söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Kandıra F Tipi Cezaevi’ndeki eylemcileri ziyaret etti. Atıcı, iki mahkumun ölüme çok yakın olduğunu söyledi.
 
Ntvmsnbc'deki habere göre, cezaevinde açlık grevindeki mahkumlarla görüşen Atıcı, konuyu Meclis kürsüsünden dile getirdi. Atıcı, açlık grevindeki Emrah Kaplan ve Suphi Yalçınkaya'nın ölümün eşiğinde olduklarını söyledi.
 
Atıcı, “Bu insanlarda burun kanamaları başlamış. Makatlarından kan geliyor. Yaşasalar bile, ölmeye başlayan beyin hücreleri yerine gelmez. Siz bu insanları kurtarsanız bile bu Wernike Korsakof olacaklar...” dedi.
 
BDP’Lİ KÜRKÇÜ DE KONUŞTU
 
BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ise, eylemin durdurulması için partisinin bir yaptırımı olmadığını söyledi: “Kararı verecek olanlar cezaevindeki tutsaklar...”
 
MHP’DEN TEPKİ
 
MHP'nin eyleme yönelik tepkisi ise sürüyor. Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Büyük resim Kürdistan’dır. Aşama aşama büyük Kürdistan’a gidiş vardır. Anadilde savunma hakkı, anadilde eğitim hakkı, bölücü başına uygulanan tecridin kaldırılması gerekçesiyle yürütülen açlık grevlerinin amacı da aynıdır...” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com