İki ordu karşı karşıya!

İki ordu karşı karşıya!
Birkaç gün önce Peşmergelerin Irak'tan Suriye'ye girdiği ileri sürülen görüntülerin ardından Bağdat'a bağlı Irak ordusu, Peşmergelerin bulunduğu Suriye- Kuzey Irak sınırına doğru harekete geçti. Irak ordusu, yaklaşık 2 bin kişilik bir birlik ve peşmergele
Birkaç gün önce Peşmergelerin Irak'tan Suriye'ye girdiği ileri sürülen görüntülerin ardından Bağdat'a bağlı Irak ordusu, Peşmergelerin bulunduğu Suriye- Kuzey Irak sınırına doğru harekete geçti. Irak ordusu, yaklaşık 2 bin kişilik bir birlik ve peşmergeler tarafından durduruldu. 
 
2 ORDU KARŞI KARŞIYA GELDİ
 
Karşı karşıya gelen 2 ordu, karşılıklı mevzi aldı. Peşmergeler, bütün ağır silahlarını bölgeye yığdı, namlularını güneye, yani Irak tarafına çevirdi. Peşmergelerin özel birlikleri de Irak Ordusunun karşısında. Peşmerge Bakanlığı, Irak ordusunun kesinlikle daha ileriye gitmesine izin verilmeyeceğini açıkladı. 
 
ORDULARIN KARŞILIKLI BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR
 
İki ordunun karşılıklı bekleyişi sürüyor. Bağdat'tan da bölgeye ek birlikler gönderildiği öğrenildi. Öte yandan Peşmergeye, Irak Ordusu'nun daha fazla ilerlemesi halinde 'vur emri'nin geldiği de gelen bilgiler arasında.
 
AMAÇ KÜRTLERLE KÜRT BÖLGESEL YÖNETİMİ ARASINA DUVAR OLUŞTURMAK
 
Irak ordusunun hedefi, sınıra giderek Suriye'deki Kürtlerle Kürt Bölgesel Yönetimi arasına duvar oluşturmak. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com