"İki Saldırının ZamanlamasıTesadüfi Olamaz"

"İki Saldırının ZamanlamasıTesadüfi Olamaz"
Kütahya Hukuki Yön Derneği Başkanı Halil Özcan İsaril'in Türk gemilerine saldırısını Hukuki Yön Derneği olarak kınadıklarını belirterek;"İsrail uluslararası hava sahasında resmen korsanlık yapıyor. Sadece insani yardım amaçlı rotasını çizen gemi neden b

Kütahya Hukuki Yön Derneği Başkanı Halil Özcan İsaril'in Türk gemilerine saldırısını Hukuki Yön Derneği olarak kınadıklarını belirterek;'İsrail uluslararası hava sahasında resmen korsanlık yapıyor. Sadece insani yardım amaçlı rotasını çizen gemi neden basılıyor ve oradaki insanlar neden katlediliyor.'
Halil Özcan, 50 ülkeden gelen katılımcıların ve Türkiye'den de İHH öncülüğünde Antalya limanından çıkan 6 gemin abluka altında bulunan Gazze'deki savaş mağduru müslümanlara insani yardım malzemesi götürmek üzere yola çıktığını; ancak İsrail'in saldırılarıları nedeniyele geminin rehin alındığını ve çok sayıda gönüllü yardımseverin öldürüldüğünü açıklayarak, İsrail'in insanlık suçu işlediğini vurguladı.
Gemilerin sadece insani yardım malzemesini taşıdığını vurgulyan Avcı, konuşmasında şu konulara dikkat çektti:
'21. yüzyıl dünya dengelerini de temelinden sarsacak derece de kuvettli bir sivil akım olan bu hareket, belli bir kesimin organize etmiş oluğu bir hareket değildir. Dünyanın her tarafından; dini dili, ırkı ne olursa olsun, insan olmanın kendilerine vermiş olduğu en temel vazifeyi yerine getirmek ve insan hakları adına yola çıkmış bir yardım konvoyudur. İnsanlığın yüz akı olan bu grup İsrail ordularının saldırılarına uğramış ve en son alınan bilgilre göre de 19 insanın hayatını kaybettiğini öğrendik.'
İsrail, elinde tek bir silah dahi taşımayan uluslararası sularda seyir halinde bulunan ve beyaz bayrak çeken bir gemiye yaptığı saldırının vahşi bir bir saldırı olduğunu belirten Özcan, İsrail'in dünya barışını baltalmaya devam ettiğini dile getirdi.
İsrail'in terörden beslendiğini, AB ve BM'nin de ciddi yaptırımlar uygulmadığını belirten Özcan, İsrail'in daha ne kada insanlık suçu işlmeye devam edeceğini de merak ettiklerini vurgulayarak, dünyanın neden İsrail gibi barbar bir ülkeye dur diyemediğini de sordu.
İskendurun'da Deniz Kuvvetleri Karargahına yönelik yapılan roketli saldırıyada dikkat çeken Özcan, saldırının zamanlamsının ve yapılış tarzının oldukça düşündürücü olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bu müessif hadise karşısında elimiz kolumuz bağlıdır. Devletimizin girişimlerinin neticesini bekliyoruz. Sadece ve sadece gözü dönmüş bir sırtlana benzeyen İsrail devleti karşısında aklımıza gelebilecek her türlü tel'ni iletiyoruz ve İsrail'i kınıyoruz. Konvoyun başlangıcından itibaren tüm diplomatik girimişini kullanan Türkiye Cumhuriyeti Devletimize teşekkürlerimizi sunuyor katılımcıların mensubu bulunduğu yaklaşık 50 ülkeden de aynı hassasiyeti göstermelerini temmeni ediyoruz.'
Özcan ayrıca bugüne kadar ki uyarıları sözde olmaktan ileriye gitmeyen AB'yi ve BM'yi bu vahşet kaşsında daha fazla sesiz kalmamaya ve güçlerini gösretmeye davet ettiklerini söyledi.
Özcan son olarak bu menfur saldırıda ve İskendurun'da ki elim saldırı neticesinde hayatlarını kaybeden bütün şehitleri rahmetle andıklarını belirterek, Türkiye'ye ve bütün insanlığa baş sağlığında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com