İki Şehidin Cenazesi Bulunamıyor!

İki Şehidin Cenazesi Bulunamıyor!
Hakkari-Çukurca karayolunda teröristlerin mayınlı saldırısında şehit olan askerler için ilk tören Hakkari'de düzenlendi...

Törenin ardından şehitlerin cenazeleri helikopterlerle Van'a götürüldü. Hakkari Valisi Muammer Türker'in dün akşam verdiği bilgide, hain saldırıda 1'i köy korucusu 10 şehit olduğunu olurken; şehit askerlerden 1 binbaşı ile 1 uzman çavuşun cenazelerine de henüz ulaşılamadı.

Şehit köy korucusu Cabbar Gültekin'in dün köyünde toprağa verilmesini ardından bugün şehit askerler için ilk tören Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlendi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Levent Köse, Hakkari Emniyet Müdürü Ayhan Buran'ın katıldığı şehit törenine, gazeteciler alınmadı.

Törenin ardından şehit cenazeleri memleketlerine uğurlanmak üzere 5 helikopterle Van'a gönderildi. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na bağlı Jandarma Yarbay Yusuf Turgut Filo Komutanlığı'nda düzenlenecek olan ikinci törene, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com