İki yazar Yiğit Bulut'u ti'ye aldı!

İki yazar Yiğit Bulut'u ti'ye aldı!
Gündeme bomba gibi düşen Başbakan'ın başdanışmanlığına getirilen Yiğit Bulut'u yazdıkları yazılarla iki yazar ti'ye aldı.

Yiğit Bulut Kanal 24'ten ayrılıp Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanlığına getirilince medya bir çok ünlü isim yazdı çizdi, yorumlarda bulundu. Yandaşlar sahip çıkarken bir çok kesim tarafından yalakalığın meyvesi olarak yorumlandı. Yiğit Bulut'u eleştiren Ahmet Hakan ve Özgür Mumcu bugün köşelerinde Başbakan'ın yeni başdanışmanına fena giydirdiler. Aslında dalga konusu olacak bir gelişme olarak yorumladılar desek 'cuk' diye oturur.

İşte yazarların köşesinden yansıyan Yiğit Bulut geyikleri;

AHMET HAKAN - HÜRRİYET
...

Önceki gün...

Ankara’dan bir haber geldi... Dediler ki “Yiğit Bulut Başbakan’a başdanışman olmuş”.
Hiç şaşırmadım... Zerre kadar. “Hadi ya?” demedim, “Yok artık” demedim.
Sadece gülümseyerek şöyle şeyler söyledim:
“Cuk oturmuş, pek yakışmış, âlâ olmuş, acayip münasip kaçmış”.
Değişmez bir yasadır:
Bir iktidar rasyonaliteyle bağlarını zayıflatırsa...
Yiğit Bulut gibilerle bağlarını kuvvetlendirir.
...

ÖZGÜR MUMCU - RADİKAL
...

Yeni başdanışman yine de faşizme kaymanın engellenebileceğini düşünüyordu. Nasıl mı?
“Hitler Almanya’sında ‘ordu’ lidere itaat ediyordu, bağlıydı. Bizde ‘diktatör’ olma yolunda ilerleyen arkadaşlara ‘ordunun destek olması hatta sempati’ duyması mümkün değil...”
Peki, bu ‘arkadaşlara’ nasıl hitap ediyordu Sayın Bulut: “Atatürk devrimlerine bağlı bir sistem içinde ‘diktatör’ denebilecek haşerelerin ‘silahlı bir ordu gücünü arkalarına almaları’ mümkün değil.”
Orduyu ele geçiremeyecek olan iktidarın seçeceği yolun “kendine bağlı ‘ideolojik’ dinamikler ile motive edilmiş ‘polis’ gücü” oluşturmaktan geçtiğinin de altını çizmekteydi.
Kendisini nasıl tanımlıyordu Başbakan’ın başdanışmanı: “Sevgili dostlar, AK Parti ile ‘kesişen’ tek bir noktası bile olmayan, ‘laik Cumhuriyetimize’ sonuna kadar bağlı bir vatandaş olarak...”
AKP’nin kapatılmasını devletin ‘hükümete’ dur demesi olarak gören, gidişatın faşizme doğru olduğunu söyleyen, ‘ordu gücünü’ arkasına alamayacak ‘haşerelerin’ ideolojik olarak motive edilmiş polis gücü oluşturmasından yakınan biri ‘Başbakan Başdanışmanı’ oldu.
Artık Sayın Erdoğan’ı demokratik olgunluğu sebebiyle tebrik etmek dışında ne yapılabilir? Kendisi, fikirleri ve partisi hakkında bunları yazmış birini dahi en yakınına alıp ona danışan birinin demokrat olmadığını hangi babayiğit iddia edebilir? (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com