İki Yılda 45 Milyon Yolcu Taşıdı

İki Yılda 45 Milyon Yolcu Taşıdı
Kayseri Raylı Sistemi (KAYSERAY) hizmete başladığı günden bu yana 2 yıl içinde, 45 milyon yolcu taşıdı.

Kayseri Raylı Sistemi (KAYSERAY) hizmete başladığı günden bu yana 2 yıl içinde, 45 milyon yolcu taşıdı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden alınan bilgilere göre, 1 Ağustos 2009 tarihinde yolcu taşımaya başlayan KAYSERAY, 1 Ağustos 2011 tarihine kadar Organize Sanayi Bölgesi ile Mimarsinan Kavşağı arasındaki 17, 5 kilometrelik hatta, hafta içi günlük ortalama 75 bin ve toplamda 45 milyon yolcu taşıyarak, Kayseri halkına konforlu bir yolculuk imkanı sağladı.

İlk aşamada 22 adet raylı sistem aracıyla hizmete başlayan KAYSERAY, filosuna eklenen 16 yeni araçla 38 araca ulaşarak, şehir içi toplu taşımada önemli bir yer edindi.

KAYSERAY'ın İldem ve Talas'a kadar uzanacak yeni güzergahları için 2. ve 3. etap proje çalışmaları bitirildi. İhaleleri yapılan projede sözleşme imzalanarak yapım aşamasına gelindi.

Aynı anda yapılması planlanan projede 2. etap raylı sitem güzergahı Mimarsinan Kavşağı'ndan başlayarak Sivas yolu üzerinden Beyazşehir ve İldem bölgesine ulaşacak.

Yaklaşık 9 kilometrelik hatta 11 yolcu istasyonu ve hat sonunda 8 raylı sistem aracının park edebileceği park alanı bulunacak.

3. etap projesinde ise güzergah mevcut raylı sistem hattı üzerinden Sivas Caddesi-30 Ağustos Bulvarı bağlantısı ile Talas'a ulaşacak. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünden Talas Bulvarı boyunca devam edecek bu hat, Talas Cemil Baba mezarlığında son bulacak. Yaklaşık 7, 5 kilometrelik bu hatta da 11 yolcu istasyonu bulunacak.

Yeni hatlarla birlikte 17, 5 kilometrelik mevcut güzergah, yaklaşık 16, 5 kilometre daha artarak 34 kilometreye ulaşacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com