İki yüzlü kedi rekor kırıyor / VİDEO

İki yüzlü kedi rekor kırıyor / VİDEO
ABD'de iki yüzle dünyaya gelen kedi, 12 yıl hayatta kalmayı başararak bu alanda bir rekor kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısına girmeyi başardı...

ABD'de iki yüzle dünyaya gelen kedi, 12 yıl hayatta kalmayı başararak bu alanda bir rekor kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısına girmeyi başardı. ABD'nin Massachusetts eyaletinde sahibi Marty Stevens'ın, 12 yıl önce doğumundan kısa bir süre sonra, ölüm uykusuna yatırılmaktan kurtardığı, iki ağza, iki buruna ve üç göze sahip, sol yüzü Frank, sağ yüzü ise Louie adlı kedi, Janus kedilerinin en uzun yaşayan üyesi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 sayısına girmeyi başardı. Stevens, iki yüzlü kedinin 12 yıl önce çalıştığı Tufts Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine uyutulması için getirildiğini, kendisinin kediyi sahiplenerek, üç ay boyunca onu hortumla beslediğini söyledi.

Kedi, iki ağzından sadece biriyle besleniyor, diğer ağzında alt çenesi yok ve bu ağzının yemek borusuyla bağlantısı bulunmuyor, her iki burnu ise işlevlerini yerine getiriyor.

Janus kedilerinin sorunlarının büyük bölümünü yaşamayan hayvan üç gözünden de sadece biriyle görebiliyor, ortadaki gözünü ise hiç hareket ettiremiyor.

Adlarını iki yüzlü Roma tanrısı Janus'tan alan ve yaşama şansları neredeyse sıfır olan Janus kedilerinin büyük bölümü, yarık damak dahil olmak üzere doğuştan gelen rahatsızlıklar nedeniyle beslenemiyor yada emdikleri süt ciğerlerinde birikerek ölmelerine neden oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com